فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: سیستم CIA «قدیمی» شده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید می‌گوید دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا «بشدت نگران» درز اطلاعات محرمانه است و به باور او سیستم سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، CIA، قدیمی شده است.

  اسپایسر در یک نشست خبری در روز پنجشنبه در واکنش به پرسشی در مورد افشا شدن هزاران سند در باره جزییات ابزارهای سایبری سیا از سوی ویکی‌لیکس این سخنان را بیان داشت.

  قرار است ترامپ در دیدار خود با مایک پام‌پی‌یو، رییس سازمان سیا در روز پنجشنبه در مورد افشای این اسناد از سوی جولیان آسانگه گفتگو کند.

  اسپایسر در باره افشای این اسناد اظهارنظری نکرد، اما گفت ترامپ معتقد است سیستم‌های سیا قدیمی شده است.

  اسپایسر در مورد آسانگه گفت او امنیت ملی آمریکا را بخطر انداخته است. او گفت وزارت دادگستری آمریکا در باره سرنوشت او تصمیم خواهد گرفت.

  اسپایسر گفت: «او در گذشته امنیت ملی ما را بخطر انداخته است». آسانگه روز گذشته در یک مصاحبه اختصاصی اینترنتی به موضوع افشای اسناد سیا اشاره کرده بود.

  آسانگه یک برنامه‌ریز کامپیوتر و روزنامه‌نگار استرالیایی است. او در سال ۲۰۰۶ سازمان انتشاراتی ویکی‌لیکس را بنا نهاد. پس از انتشار اسناد محرمانه، دولت آمریکا در سال ۲۰۱۰ علیه آسانگه اقامه دعوا کرد. آسانگه در سال ۲۰۱۲ در لندن دستگیر شد، و به مدت ۱۰ روز در بازداشت بود. در این سال کشور اکوادور به آسانگه پناهندگی داد و از آن زمان تا کنون او در سفارت اکوادور در شهر لندن زندگی می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران