.
.
.

خواب بهتر.. با آرتیشو، تره فرنگی و پیاز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برای آنها که از بی‌خوابی و ناراحتی‌های مربوط به خواب رنج می‌برند، یک تحقیق جدید نشان می‌دهد مصرف آرتیشو، تره‌فرنگی و پیاز می‌تواند به آرامش و خواب عمیق آن‌ها کمک کند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «دیلی‌میل»، این سبزیجات دارای مقادیر زیادی باکتری مفید «پروبایوتیک» و فیبر هستند که می‌تواند برای باکتری‌های معده مفید باشد.

بر اساس تحقیقی که یک تیم از دانشمندان آمریکایی انجام داده‌اند، استفاده از آرتیشو، تره‌فرنگی و پیاز به سلامتی مغزی کمک می‌کند و ترس و اضطراب را کاهش می‌دهد.

در این تحقیق تعدادی از موش‌های نر برای مدت 3 هفته مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و به آنها رژیم غذایی داده شده که با ماده پروبایوتیک غنی شده است.

این موش‌ها در مقایسه با موش‌های بدون این رژیم غذایی، از میزان آرامش بیشتری برخوردار بودند و فعالیت معده و مغز آن‌ها این موضوع را ثابت کرد.

گرچه تا کنون مشخص شده که پروبایوتیک به سلامت روده کمک می‌کند، اما با این حال هنوز به اندازه کافی در باره این ماده تحقیق نشده است.

با وجود این‌که نتیجه این تحقیق بر روی موش‌ها مثبت بوده، اما محققان می‌گویند که برای تایید اثر مثبت پروبایوتیک بر آرامش شبانه و بهبود خواب باید تحقیقات بیشتری انجام شود.