.
.
.

نخست وزیر مالزی: پس از انجام آزمایشات دی‌ان‌ای جنازه برادر رهبر کره شمالی را تحویل می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات مالزی اعلام کرده‌اند قصد دارند با انجام آزمایشات دی‌ان‌ای، اثبات کنند آیا جنازه‌ای که در اختیار دارند، آیا واقعا به کیم جونگ اون ، برادر رهبر کره شمالی تعلق دارد، یا متعلق به کس دیگری است.

نجیب عبدالرزاق، نخست وزیر مالزی در گفتگوی اختصاصی با شبکه "العربیة" اعلام کرد که مقامات مالزی قصد دارند با اجرای آزمایشات لازم، این موضوع را که آیا این جنازه واقعا متعلق به برادر ناتنی رهبر کره شمالی است، را بررسی کنند.

عبدالرزاق که در برنامه "مع ترکی الدخیل" سخن می‌گفت، افزود: ما توانستیم مواد سمی استفاده شده در این عملیات را مشخص کنیمو آنها از نوعی سم شیمیایی مورد استفاده در سلاح‌های کشتار جمعی استفاده کرده‌اند.

نخست وزیر مالزی در ادامه گفت: ما باید روی جسد، آزمایشات دی‌ان‌ای انجام دهیم و سپس آن را تحویل دهیم، لیکن باید اعتراف کنیم که این جنایت در مالزی رخ داده است.

پیش از این شلن جونگ هی سخنگوی وزارت امور وحدت در کره جنوبی گفته بود: «دولت ما مطمئن است مرد ترور شده، کیم جونگ نام است».

هواانگ کیو اهن رئیس جمهوری کره جنوبی هم گفت ترور «کیم جونگ نام» نشانگر «ددمنشی» نظام حاکم در کره شمالی است که «بویی از انسانیت نبرده است».

کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی هفته گذشته با یک ماده شدیدا سمی به نام گاز اعصاب "وی‌اکس" از سوی دو زن در فرودگاه کوالالامپور مورد هجوم قرار گرفت و جان خود را از دست داد. یکی از این دو زن که تبعه اندونزی است گفته که ۴۰۰ رینگیت مالزی به او پرداخت شده بود تا در یک "برنامه دوربین مخفی" ایفای نقش کند و به صورت یک فرد در فرودگاه "روغن بچه" بمالد.