.
.
.

تلاش فیل‌مرد چینی برای زنده ماندن پس از عمل جراحی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مرد چینی که به «فیل‌مرد» مشهور شده، با تلاشی ستودنی برای زنده ماندن، پنج بار صورت خود را به تیغ جراحان سپرده تا آنچه گمان می‌رود بزرگترین زائده گوشتی در چهره یک انسان باشد، از چهره‌اش خارج شود.

اگرچه این مرد چینی همه تلاش خود را به کار بسته تا زندگی طبیعی داشته باشد، لیکن وجود این زائده بزرگ، به او چهره‌ای فیل شکل داده و مانع روال طبیعی زندگی او شده است. از هوانگ شوانکی به دلیل شباهت چهره‌اش به فیل، با نام فیل‌مرد یاد می‌شود.

هوانگ شوانکی در شهر چنچو در استان هونان در وسط چین به دنیا آمد و دچار یکی از بدترین نمونه‌های شناخته شده از بیماری سندروم فون رکلینگهاوزن شد. علیرغم اینکه مقدار زیادی از این توده زائد از چهره او خارج شده است، لیکن آنچه کماکان در چهره او مانده، حدود 15 کیلوگرم وزن دارد.

سندروم فون رکلینگهاوزن یا نوروفیبروماتوز یک اختلال ژنتیکی ارثی و یک بیماری جلدی عصبی است. نوروفیبروماتوز در اثر جهش در ژن تولیدکننده نوروفیبرومین است که سبب ایجاد تومور می شود. این بیماری معمولاً خود را تا سن ده سالگی کودک نشان می‌دهد.شیوع آن از هر 4000 هزار انسان یک نفر میباشد البته با شدتهای مختلف از تقریباً بی علامت که فقط لکه پوستی دارند تا بیماری شدید. این بیماری به دنبال تحقیقات فریدریک دنیل هاوزن (Friedrich Daniel von Recklinghausen) پاتولوژیست آلمانی به این نام خوانده شد.

از آنجا که والدین فیل‌مرد توان پرداخت هزینه‌های درمان او را نداشته و پزشکان نیز در جراحی صورت او تردید داشتند، بیماری هوانگ شوانکی به مدت 30 سال بدون درمان رها شد. او به دلیل اوضاع نابسامان در گذشته قصد خودکشی داشت. فیل‌مرد به دلیل تغییرات شدید چهره، به سختی غذا می‌خورد و به سختی می‌خوابد.

در سال 2007 برخی رسانه‌های محلی با به راه‌انداختن کمپینی، تلاش کردند هزینه‌های درمانی فیل‌مرد را جمع‌آوری کنند. اینک او پس از چند عمل جراحی اوضاع مناسب‌تری دارد و تلاش کرده با تغذیه مناسب و همچنین خجالت نکشیدن از مردم، زندگی طبیعی خود را از سر بگیرد.
هوانگ شوانکی در 29 دسامبر 1977 به دنیا آمد و پدرش به ماکارونی فروشی مشغول است. هوانگ دو برادر کوچکتر از خود نیز دارد.