فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری.. مردم اندونزی اینگونه از ملک سلمان استقبال کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  باران خیر و برکت و هزاران اندونزیایی، دو صحنه‌ای که کاروان خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی را در مسیر حرکت به سمت کاخ ریاست جمهوری اندونزدی همراهی کرد.

  ملک سلمان در دومین ایستگاه آسیایی خود، چهارشنبه 1 مارس در میان استقبال با شکوه رسمی و مردمی، وارد اندونزی شد. مردم در کنار خیابان‌های آماده شده برای عبور کاروان ملک سلمان ایستاده بودند در حالی که پرچم‌های سعودی و اندونزی را در دست داشتند.

  خیابان‌های منتهی به کاخ ریاست جمهوری، با حضور استقبال کنندگان از ملک سلمان مزین شده بود در حالی که شعار می‌دادند و تکبیر می‌گفتند. برخی از اندونزیایی‌هایی که عربی بلد هستند هم، سرود ملی سعودی را می‌خواندند.

  شمار شهروندان اندونزی که در سعودی به کار مشغولند، به حدود 200 هزار تن می‌رسد. برپایه آمار سال 2010، از لحاظ تعداد، اندونزی در رتبه نهمین کشور خارجی است که شهروانش در سعودی مشغول به کار هستند.

  اندونزی، از دو کلمه مشتق شده است؛ یکی اندوس به معنی هند و دیگری نیسوس که به زبان یونانی، «جزیره» معنی می‌دهد. این نام به قرن هجدهم و پیش از برپایی جمهوری اندونزی باز می‌گردد. این کشور از 17505 جزیره تشکیل شده است. شمار شهروندانش هم به 238 میلیون تن می‌رسد و چهارمین کشور پر سکنه جهان است. از لحاظ تعداد مسلمانان هم در رتبه نخست جهان قرار دارد.

  مجمع الجزایر اندونزی، منطقه تجاری مهمی از قرن هفم به شمار می‌آمد که شاهراه تجاری مهمی با هند و چین بود. حاکمان محلی به مرور فرهنگ‌های دینی و سیاسی خارجی را از قرن‌های نخست میلادی، پذیرفتند.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران