واکنش تند چین به سیستم دفاع موشکی کره جنوبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه دولتی چین نسبت به تصمیم یک شرکت کره جنوبی در واگذاری زمین برای نصب سیستم دفاع موشکی ساخت آمریکا به شدت واکنش نشان داد و تهدید کرد این شرکت را بایکوت می‌کند.

دولت کره جنوبی سال گذشته تصمیم گرفت تا سیستم دفاع موشکی موسوم به «تاد» را در این کشور برپا کند. این سیستم قرار است در یک زمین گلف که متعلق به شرکت «لوته» می‌باشد نصب شود.

روز دوشنبه 28 فوریه هیات مدیره شرکت بین‌المللی لوته تصویب کرد این زمین را، که در جنوب شرقی شهر سئول واقع است، به دولت این کشور واگذار کند.

چین نسبت به نصب سیستم تاد در کره جنوبی اعتراض کرده زیرا به گفته این کشور رادارهای این سیستم دفاع موشکی بسیار قوی هستند و می‌توانند به داخل سرزمین چین نفوذ کنند. چین این رادارها را تهدیدی برای امنیت خود می‌داند، و بر این باور است که هیچ نقشی در کاهش تنش با کره شمالی ندارد.

رسانه دولتی «گلوبال تایمز» چین روز سه‌شنبه در سرمقاله خود خواستار اخراج شرکت لوته از چین شد، و طرح کاهش واردات محصولات صنعتی و فرهنگی کره جنوبی به چین را پیشنهاد کرد.

وزارت دفاع کره جنوبی روز سه شنبه گفت قرار داد واگذاری زمین گلف را با شرکت لوته امضا کرده است. یک مقام وزارت دفاع گفت که کار حصارکشی و استقرار نیروهای نظامی در این محل بزودی آغاز می‌شود.

مقامات دولت کره جنوبی بارها اعلام کرده اند که سیستم دفاع موشکی «تاد» فقط برای مقابله با تهدید کره شمالی نصب می‌شود و هیچ کشور دیگری را هدف قرار نخواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size