حزب دموکرات آمریکا پرز را به رهبری این حزب برگزید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حزب دموکرات آمریکا روز شنبه تام پرز را به دبیرکلی این حزب برگزید تا کار دشوار سازماندهی حزب و ایستادگی در مقابل دونالد ترامپ، رییس جمهوری جمهوریخواه را به عهده بگیرد. پرز در دولت اوباما، رییس جمهوری پیشین وزیر کار بود.

اعضای کمیته ملی دموکرات، شاخه اداری و مالی حزب، در دومین رای گیری پرز را برگزید و کیت الیسون، نماینده کنگره از ایالات مینه‌سوتا را کنار گذاشت.

این انتخابات یکی از شلوغ ترین جلسات انتخاب رهبری در دهه‌های گذشته بود، و پرز باید حزب دموکرات را که در انتخابات ۸ نوامبر شکست خورد باردیگر متحد کند. او بلافاصله پس از انتخاب شدن کیت الیسون را به معاونت خود برگزید.

پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری و از دست دادن اکثریت مجلس نمایندگان، حزب دموکرات اکنون باید نارضایتی‌ها از انتخاب ترامپ را به حمایت سیاسی از این حزب در تمامی سطوح تبدیل کند.

پرز گفت: «ما از بحران اطمینان به نفس و بحران کارآئی رنج می‌بریم». او وعده داد علیه ترامپ بجنگد، و کمیته رهبری حزب را متکی بر بدنه حزب بکند.

رقابت پرز و الیسون بسیار تنگاتنگ بود و رای گیری به دور دوم رسید. پرز فرزند یک مهاجر از کشور دومینیکن است که قرار بود معاون هیلاری کلینتون شود. الیسون اولین مسلمان آمریکایی است که به نمایندگی کنگره انتخاب شده، و حمایت سناتور برنی ساندرز، رقیب انتخاباتی هیلاری در حزب دموکرات، را دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید