رییس جمهوری پرو در دیدارش با ترامپ چه گفت؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پدرو پابلو کازینسکی، رییس جمهوری پرو روز جمعه در دیدار با دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا گفت مردم پرو «پل‌ها را به دیوارها ترجیح» می‌دهند. اشاره کازینسکی به دیوار مرزی آمریکا و مکزیک بود که ترامپ وعده داده آن را با پول مکزیک بسازد. این اولین دیدار ترامپ با یک رهبر آمریکای لاتین بعد از انتخاب به ریاست جمهوری آمریکاست.

کازینسکی، بانکدار سابق والستریت و کارشناس بانک جهانی، برای مذاکره در باره رشد اقتصادی و مشکلات منطقه‌ای به ویژه ونزوئلا به آمریکا سفر کرده است.

او گفت: «آمریکای لاتین به رشد بیشتر نیاز دارد. ما برای مذاکره در این باره به آمریکا آمده‌ایم. شاید شما چند فکر تازه داشته باشید؟»

ترامپ در پاسخ گفت: «بله ما داریم». او همچنین افزود می‌داند که آقای کازینسکی برای دریافت یک جایزه علمی از دانشگاه پرینستون به آمریکا آمده است.

این دیدار یک روز بعد از آن صورت می‌گیرد که مقامات دولت ترامپ از سفر به مکزیک به آمریکا بازگشته اند. این سفر بخاطر سخنان ترامپ در باره کشیدن دیوار مرزی، تجدیدنظر در قرارداد تجاری با مکزیک و سختگیری مهاجرتی با اعتراض عمومی در این کشور همراه بود.

کازینسکی از مدافعان اقتصاد آزاد است که پرو در ده سال گذشته از آن سود برده، فقر را کاهش داده و رشد اقتصادی را برپا کرده است.

او بعد از دیدار با ترامپ گفت: «من فکر می‌کنم باید درها را در جهان باز کنیم و به ساختن پل‌ها بپردازیم، اما من نمی‌خواهم که با مکزیک در پشت دیوار قرار بگیرم. ما به حرکت آزاد و قانونی مردم علاقه داریم و من این موضوع را به آقای ترامپ گفتم که ما پل‌ها را ترجیح می‌دهیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم