طرح جدید ترامپ میلیون‌ها تن را از آمریکا دیپورت خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طرح جدید دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، برای مقابله با مهاجران غیرقانونی در این کشور، ۱۱ میلیون نفر خارجی بدون مدارک قانونی را با خطر اخراج یا دیپورت روبرو می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، طرح جدید مهاجرتی دولت ترامپ ترس و وحشت را بر جامعه مهاجران آمریکا حکمفرما کرده است.

میلیون‌ها مهاجر که سالهاست در آمریکا اقامت دارند و بیشتر از کشور مکزیک و دیگر کشورهای آمریکای مرکزی به این کشور آمده‌اند، برای اولین بار طی ده‌ها سال با خطر اخراج روبرو شده‌اند.

گروه‌های حقوق بشری از این طرح انتقاد کرده و نسبت به عواقب آن برای خانواده‌ها و اقتصاد آمریکا هشدار می‌دهند.

اما جان کلی، وزیر امنیت ملی آمریکا که این طرح را ارائه داده، می‌گوید این اقدامی لازم برای برخورد با مشکل مهاجران است که منابع دولتی را «مختل» کرده‌اند.

کلی گفت: «افرایش مهاجران غیرقانونی از آن سوی مرزهای جنوبی آمریکا، نهادهای دولتی و منابع آن را مختل کرده و خطرات امنیتی بسیاری را برای ایالات متحده آمریکا بوجود آورده‌اند».

براساس قانون جدید، نیروهای گارد مرزی و افسران مهاجرت به راحتی می‌توانند مهاجران غیرقانونی‌ای که دستگیر می‌شوند را اخراج کنند.

اولویت اصلی در اخراج با مهاجرانی خواهد بود که جرمی مرتکب شده یا هر فرد دیگری که بازداشت شده و با اتهامی روبروست می باشد.

اما برخلاف فرمان دولت قبلی باراک اوباما، در قانون جدید مهاجرانی که جرمی مرتکب نشده‌اند هم دیگر از مصونیت برخوردار نیستند.

براساس قانون جدید تمامی افرادی که قوانین مهاجرتی آمریکا را نقض کرده اند مشمول اخراج خواهند شد.

قانون جدید دولت ترامپ در تقابل شدید با قوانینی است که دولت‌های اوباما و بوش با همکاری کنگره آمریکا دنبال می کردند. بر اساس قوانین گذشته به مهاجرانی که سالها بطور غیرقانونی در آمریکا اقامت داشتند اجازه داده می‌شد تا در این کشور باقی بمانند.

اما ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی وعده داد تا با مهاجران غیرقانونی که به گفته او باعث تبهکاری و رکود اقتصادی شده‌اند برخورد کند.
شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید گفت ترامپ می‌خواهد «زنجیرها را از دست ماموران قانون باز کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید