تصویری...ترامپ ژنرال «متمرد» را به سمت مشاور امنیت ملی منصوب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه از محل اقامت خود در ایالت فلوریدا انتخاب ژنرال هربرت ریموند مک‌مستر برای پست مشاور امنیت ملی را اعلام کرد.

ژنرال مک‌مستر از نظامیانی است که به ابراز عقیده و مخالفت با افسران مافوق خود معروف است.

مک‌مستر استاد تاکتیک و استراتژی نظامی است، اما انتخاب او برای پست مشاور امنیت ملی آمریکا از سوی ترامپ تعجب همگان را برانگیخته است.

ترامپ در پالم بیچ فلوریدا به خبرنگاران گفت: «او (مک‌مست) در میان نظامیان بسیار مورد احترام است، و ما از اینکه او در کنار ماست افتخار می‌کنیم. او مردی با استعداد و تجربه فوق‌العاده است».

به گزارش رویترز، ترامپ و مک‌مستر احتمالا در زمینه روسیه با یک یکدیگر اختلاف داشته باشند. مک‌مستر همچون دیگر کارگزاران امنیت ملی آمریکا روسیه را یک تهدید و مخالف ایالات متحده آمریکا می‌دانند، در حالیکه ژنرال مایکل فلین، مشاور اسبق امنیت ملی ترامپ، که هفته گذشته استعفا داد، روسیه بیشتر به عنوان یک همکار بالقوه ژئوپلیتک بحساب می‌آورد.

ترامپ در گذشته بارها گفته بود حاضر است بیش از سلف خود باراک اوباما با روسیه تعامل کند.

فلین در روز ۱۳ فوریه در پی گزارش‌هایی از ناصداقتی او با مایک پنس، معاون رییس جمهوری در مورد دیدارهایش با سفیر روسیه در آمریکا مجبور به کناره گیری شد.

مشاور امنیت ملی یک همکار مستقل برای ریاست جمهوری است که نیازی به تایید سنای آمریکا ندارد. او نفوذ زیادی در سیاست خارجی آمریکا دارد و یک از اعضای شورای امنیت ملی در کنار وزیر خارجه، وزیر دفاع و مقامات کلیدی امنیتی آمریکاست.
بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size