چگونه یک زن آمریکایی برای اولین بار در تاریخ قلب خود را در دست می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک زن آمریکایی در ایالت نیوجرسی برای اولین بار در تاریخ قلب خود را با دو دستش گرفت. این زن آمریکایی پس از اینکه عمل جراحی پیوند قلب او با موفقیت انجام شد و به هوش آمد، از تیم پزشکان معالج خود خواست تا قلب قدیمی اش را برایش بیاورند تا برای یادگاری یک عکس سلفی با آن بگیرد.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «مترو» خانم لیزا سالبرگ، 48 ساله پس از 36 سال از قلب مریض قدیم خود رها شد. لیزا از سن 12 سالگی از ناراحتی قلبی رنج می برد.

به گزارش مترو، به نقل از تیم پزشکی، سال گذشته قلب لیزا نزدیک بود از کار بیفتد به همین دلیل او در یک دو راهی مرگ یا انجام عمل جراحی پیوند قلب قرار گرفته بود و باید یکی را انتخاب می‌کرد. لیزا عمل جراحی پیوند قلب را پذیرفت و در نهایت پزشکان معالج او موفق شدند قلبی جدید برای او پیوند دهند تا به این وسیله زندگی نوینی را آغاز کند.

لیزا وقتی به اتاق عمل رفت به پزشکان خود وصیت کرد چنانچه زنده ماند و قلب جدید او کار افتاد دوست دارد از قلب مریض خود که 48 سال با او زنده بود عکس یادگاری بگیرد. پزشکان به او وعده دادند که خواسته او را برآورده کنند به همین دلیل وقتی لیزا به هوش آمد آنها قلب از کار افتاده‌اش را به او دادند تا یک عکس سلفی با آن بگیرد .لیزا اکنون داری قلبی جدید و سالم است.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید