.
.
.

انتشار نخستین ویدیو از ترور برادر دیکتاتور کره شمالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ویدیویی در شبکه اجتماعی یوتیوب منتشر شده که لحظه ترور «کیم جونگ نام»، برادر بزرگ و ناتنی دیکتاتور کره شمالی ر در سالن فرودگاه بین المللی کوالالامپور پایتخت مالزی نشان می‌دهد.

این ویدیوی که زمان آن 5 دقیقه و 20 ثانیه، است توسط دوربین‌های مدار بسته در سالن، در ورودی و سالن خروج فرودگاه کوالالامپور تصویر برداری شده است. این ویدیو نشان می‌دهد «کیم جونگ نام» ساعت 9 صبح در حال بررسی ساعات پرواز هواپیمای خود بر روی تابلوی فردوگاه بود. او در حال آماده شدن برای پرواز به محل سکونت خود در شهر «ماکائو» در چین ک است؛ جایی که همسر و فرزندش نیز آن‌جا ساکن هستند، اما ناگهان دو دختر از پشت و جلو به او به وی حمله کردند.

دختران مهاجم، یکی تبعه ویتنام به نام «دوان ثای هونگ» 28 ساله است که روز چهارشنبه هفته گذشته بازداشت شد و دومی «سیتی عیشه» تبعه اندونزی است که 25 سال سن دارد. دومهاجم مقداری زهر مایع بسیار قوی و کشنده را به صورت «کیم جونگ نام» می‌پاشند و این مایع سمی از راه چشم وارد بدن او می شود و بعد از دقایقی او را می‌کشد.

در این ویدیو دیده می‌شود که پی از حمله «کیم جونگ نام» به ماموران فرودگاه مراجعه می‌کند و ماموران او را به اتاق درمان فرودگاه می برند اما وضعیت جسمی او لحظه به احظه وخیم‌تر می‌شود سرانجام در مسیر انتقال به بیمارستان، جانش را از دست می دهد.