معاون ترامپ: ایران همچنان عامل تهدید امنیت جهانی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت که ایران همچون تروریست‌های تندرو، همچنان امنیت جهانی را تهدید می‌کند.

سخنان پنس شنبه 18 فوریه در کنفرانس امنیت مونیخ آلمان مطرح شده است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: «تهدیدها تغییر می‌کند و هر روز رشد می‌یابد. جهان اکنون خطرناک‌تر از دوره پس از فروپاشی کمونیست است تهدید امنیت و سلامت ما در سراسر جهان با اوج گیری تروریسم افراط گرا و تهدیدهایی که از ایران و کره شمالی نشات می‌گیرد، گسترده‌تر می‌شود.. قدرت گرفتن رقبای جدید و قدیمی، نیازمند واکنشی قوی از سوی ما است».

سخنرانی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ
سخنرانی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ

پنس همچنین تاکید کرد پایبندی ایالات متحده به تعداتش در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، «ثابت» است.

او برای اطمینان بخشیدن به متحدان ایالات متحده که از سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا احساس نگرانی می‌کنند گفت: «رئیس جمهوری از من خواست امروز اینجا باشم و به شما این پیام را برسانم که ایالات متحده، با قدرت از پیمان ناتو حمایت می‌کند و ما به تعهداتمان در قبال آن ثابت قدم هستیم».

پنس که برای نخستین بار در جمع نخبه‌ای از سیاستمداران و نظامی‌ها از سراسر جهان سخن می‌گفت، در سخنرانی 20 دقیقه‌ای خود بارها تاکید کرد که به نمایندگی از دونالد ترامپ صحبت می‌کند.

او گفت: «همواره بزرگترین متحد شما خواهیم بود». او با اشاره به ارزش‌های مشترک «دمکراسی، عدالت و حاکمیت قانون» گفت که این ارزش‌ها، ایالات متحده را به شرکای اروپایی خود مرتبط می‌کند.

مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ
مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ

پنس در عین حال بر درخواست ایالات متحده آمریکا برای پایبندی مالی بیشتر کشورهای عضو پیمان ناتو تاکید کرد و در این باره گفت: «دفاع از اروپا مستلزم پیابندی ما به میزان پایبندی شما است وعده‌های مشارکت در هزینه‌ها از مدت‌های طولانی پیش عملی نشده است».

او افزود: «رئیس جمهوری (ترامپ) انتظار دارد متحدان به سخنان خود پایبند باشند. وقت آن رسیده تا همگان تلاششان را دو چندان کنند».
ترامپ بیشتر تهدید کرده بود که اگر کشورهای اروپایی عضو ناتو به تعهدات مالی خود وفادار نباشند، آمریکا از این پیمان خارج خواهد شد.

پیش از پنس، آنگلا مرکل صداعظم آلمان گفته بود که «همه تلاش خود را برای عمل به مسئولیت‌هایمان به کار خواهیم بست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید