شش نوع ماده غذایی که می‌تواند قاتل میل جنسی باشد کدام است؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

جستجویی سریع در اینترنت برای یافتن «غذاهایی که میل جنسی را از میان می‌برد» انجام دهید. مقاله‌های فراوانی خواهید یافت که حاوی لیست غذاهایی است که به گفته نویسندگانشان، قاتل میل جنسی هستند.

اما اکثرا هیچ دلیل علمی برای اثبات این‌که این غذاها میل جنسی را کاهش می‌یابد، وجود ندارد. برعکس غذاهای برانگیزنده میل جنسی که دلایل علمی بسیاری برای آن‌ها مطرح شده است.

به گزارش مجله آمریکایی Reader’s Digest، یامین پرامبات دستیار مدیر یک مجتمع پزشکی در کلرمونت در ایالت فلوریدا در ایت باره گفته است: «فهرست بلندبالایی از غذاهایی خواهید یافت که ممکن است بر هرمون تستوسترون که میل جنسی را بر می‌انگیزد می‌یابید. اما بیشتر این اطلاعات، برپایه سخنان رد و بدل شده میان مردم یا پژوهش‌های ضعیف استوار است که نمی‌توان به آن اعتماد کرد. از این رو هرچیزی که می‌خوانید را باور نکنید».

او در عین حال می‌افزاید که پایبندی به قاعده «بهترین امور میانه آن است» بهترین شیوه است و دوری از برخی از غذاها پیش از نزدیکی جنسی، ضرری ندارد.

مجله Reader’s Digest، در ادامه، فهرستی از غذاهایی را منتشر کرده که میل جنسی را کاهش می‌یابد.

برخی از پژوهش‌ها می‌گوید که رژیم‌های غذایی حاوی مقادیر زیادی سویا، می‌تواند به کاهش تولید هورمون تستوسترون و مایع منی بیانجامد. البته پژوهش‌های پیشرفته هنوز دلیل این رابطه را کشف نکرده است.

اگر برخی از وعده‌های غذایی شما شامل غذاهای سرخ شده است، با وجود طعم خوب و اشتها آورشان، ممکن است حاوی روغن‌های اشباع شده باشد. این روغن‌ها به بیماریی‌هایی همچون تصلب شرایین، ضعف جریان خون و افزایش وزن بیانجامد که خود می‌تواند به ضعف میل جنسی بیانجامد.

پرامبات می‌گوید: «اگر غذای بد بخورید، معمولا دچار چاقی و بیماری‌هایی همچون قند و فشار خون می‌شوید و این می‌تواند بر میل جنسی شما تاثیر منفی بگذارد. از این رو برای زندگی جنسی بهتر است غذای سالم بخورید».

شایان ذکر است که گوشت قرمز و پنیر هم حاوی مقادیر زیادی روغن اشباع شده است.

برخی از روغن‌های نباتی، حاوی مقادیر بالای روغن غیر اشباع شده است که می‌تواند به کاهش زیاد میزان تستوسترون بیانجامد. این مساله را مرکز کولومبوس ویژه بیماری‌های جنسی اعلام کرده است. هرمون تستوسترون نقش مهمی در میل جنسی مردان و زنان ایفا می‌کند از این رو سعی کنید از روغن زیتون بِکر استفاده کنید.

کاهش میل جنسی یکی از مسائلی است که باید توجه شما را به سمت مقادیر سدیومی که مصرف می‌کنید جلب کند. نمک و غذاهایی که حاوی نمک زیاد است، حاوی نسبت بالایی از معدن سدیوم است که می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود. این مساله به کاهش میل جنسی می‌انجامد.

5- الکل

پرامبات می‌گوید: «مشروبات الکلی باعث کاهش هرمون تستوسترون و افزایش استروژن می‌شود. این ترکیب بر میل جنسی تاثیر می‌گذارد».

با وجود این‌که مصرف مشروبات الکلی باعث اعتماد به نفس برای برقراری رابطه جنسی می‌شود، اما خوردن مقادیر زیادی از مشروبات الکلی ممکن است به کاهش میل جنسی بیانجامد.

6- قند

قند می‌تواند بر دستگاه گوارش تاثیر بگذارد به گونه‌ای که بر میل جنسی تاثیر بگذارد. پرامبات در این باره می‌گوید: «هضم قند نیازمند نسبت زیادی انسولین است و افزایش ترشح انسولین باعث کاهش تستوسترون می‎‌شود».

مواد دارای نشاسته سنگین همچون ماکارونی نیز می‌تواند به افزایش نسبت گلوکوز در خون و در نتیجه افزایش انسولین شود. از این رو همه این‌ها میزان تستوسترون و در نتیجه میل جنسی را کاهش می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید