جانشین احتمالی مایکل فلین در تهران درس خوانده و در امارات مشغول به کار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با استعفای مایکل فلین از سمت مشاور امنیت ملی آمریکا، دونالد ترامپ این سمت را به آدمیرال روبرت هاروارد پیشنهاد کرده است. هاروارد در تهران در خوانده است و در امارات متحده عربی مشغول به کار است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ترامپ پس از آنکه استعفای مایکل فلین ضربه سختی به دولت او وارد کرد، جانشینی فلین را به کسی پیشنهاد کرده است که در ایران درس خوانده است.

آدمیرال روبرت هاروارد معاون سابق فرماندهی مرکزی ایالات متحده است و مهارت‌های نظامی قابل توجهی به ویژه در نیروی دریایی ارتش آمریکا دارد.

هاروارد قبل از انقلاب ایران در سال 1979، در تهران درس خوانده است و تجربه حضور در شورای امنیت ملی آمریکا در دوره جورج بوش پسر را داراست. او همچنین در عملیات نظامی در عراق و افغانستان مشارکت داشته است.

روبرت هاروارد همینک به عنوان یکی از مدیران اجرایی شرکت تولید محصولات نظامی لوکهید مارتین کار می‌کند و عهده‌دار فعالیت‌های این شرکت در امارات متحده عربی و خاورمیانه است.

سخنگوی کاخ سفید تا کنون درباره خبر پیشنهاد سمت مشاور امنیت ملی به روبرت هاروارد اظهار نظری نکرده است.

مایکل فلین، مشاور امنیت ملی سابق دونالد ترامپ روز دوشنبه پس از برملا شدن گفتگویش درباره تحریم‌های آمریکا بر علیه روسیه با سفیر آن کشور در آمریکا قبل از انتخاب به عنوان مشاور امنیت ملی، از سمت خود استعفا کرد. استعفای فلین ضربه سهمگینی به دولت ترامپ به عنوان دولتی که امنیت ملی را در راس اولویت‌های خود قرار داده، وارد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید