حمایت شهردار لندن از فیلم «فروشنده» با استقبال اصغر فرهادی مواجه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صادق خان شهردار لندن پایتخت بریتانیا، با اعلام حمایت از فیلم سینمایی «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی، امکان نمایش این فیلم را در میدان ترافالگار، میدان اصلی شهر فراهم کرد.

اصغر فرهادی در واکنش به این اقدام شهردار لندن نمایش فیلم «فروشنده» در میدان ترافالگار را نمادی از اتحاد توصیف کرد.

به گزارش خبرآنلاین، قرار است چند ساعت پیش از برگزاری مراسم اسکار میدان ترافالگار لندن با نمایش فیلم «فروشنده» تبدیل به بزرگترین سینمای انگلستان شود. چهره‌های سرشناس سینمای بریتانیا در این رویداد حاضر می‌شوند و انتظار می‌رود بیش از ۱۰ هزار نفر در شب اسکار در میدان ترافالگار گردهم آیند.

فرهادی نمایش فیلم «فروشنده» در میدان ترافالگار را دارای ارزش نمادین فراوان دانست و گفت: «گرد آمدن تماشاگران در چنین میدان مشهوری برای تماشای «فروشنده» نمادی از اتحاد مردم علیه جدایی و تفرقه میان مردم است. از صمیم قلب از شهردار لندن و جامعه سینمایی برای این حرکت سخاوتمندانه تشکر می‌کنم».

خبر نمایش فیلم اصغر فرهادی در میدان اصلی لندن پس از آن منتشر شد که تعدادی از هنرمندان نامی بریتانیا چون جولی کریستی، کوین مک‌دونالد، کایرا نایتلی، ریدلی اسکات و تری گیلیام درخواست کردند تا برای نمایش فیلم «فروشنده» بیرون سفارت آمریکا در لندن مجوز بگیرند. این نمایش قرار بود در اعتراض به دستور دونالد ترامپ رئیس جهوری آمریکا برای ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران به آمریکا صورت پذیرد.

«فروشنده» نامزد اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان است، اما پس از دستور اجرایی ترامپ، اصغر فرهادی اعلام کرد که در اعتراض به این امر در اسکار هشتادونهم شرکت نخواهد کرد. این فیلم در جشنواره کن جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید