این زن قاتل برادر رهبر کره شمالی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس مالزی چهارشنبه 15 فوریه اعلام کرد زنی از اهالی میانمار را که متهم به ترور برادر ناتنی رهبر کره شمالی است، دستگیر کرده و تحقیقات برای دستگیری شماری از خارجی‌های مرتبط با این عملیات همچنان ادامه دارد.

«کیم جونگ نام» برادر ناتنی «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، به وسیله سمی که با سرنگ به بدنش تزریق شد، در فردوگاه کوالالامپور، کشته شد.

پلیس مالزی اعلام کرد این زن که اوراق شناسایی ویتنامی دارد، در فرودگاه کوالالامپور دستگیر شد. او از راه تصاویر گرفته شده توسط دوربین‌های مداربسته فرودگاه شناسایی شد و هنگام دستگیری تنها بود.

رسانه‌های مالزی پیشتر عکسی گرفته شده توسط دوربین‌‎های مداربسته از زنی جوان را منتشر کرده بودند که بلوزی سفید به تن دارد و روی این بلوز نوشته شده L.O.L.

پلیس مالزی اعلام کرد که زن جوان دستگیر شده در مدارک ویتنامی‌اش «دوان ثی هونگ» نام دارد که در ماه می 1998 در ویئتنام به دنیا آمده است.

ژنرال نور رشید ابراهیم بازرس در پلیس کوالالامپور در این باره گفت: «پلیس به دنبال افراد دیگری است که همه آن‌ها خارجی هستند». او نگفت این افراد چه تابعیتی دارند و زن هستند یا مرد.


پیش از این شلن جونگ هی سخنگوی وزارت امور وحدت در کره جنوبی گفته بود: «دولت ما مطمئن است مرد ترور شده، کیم جونگ نام است».
هواانگ کیو اهن رئیس جمهوری کره جموبی هم گفت ترور «کیم جونگ نام» نشانگر «ددمنشی» نظام حاکم در کره شمالی است که «بویی از انسانیت نبرده است».

برادر ناتنی مقتول رهبر کره شمالی
برادر ناتنی مقتول رهبر کره شمالی


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید