مقام‌های آمریکایی: معاون رییس جمهوری ونزوئلا تاجر مواد مخدر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت آمریکا روز دوشنبه طارق العیسمی، معاون رییس جمهوری ونزوئلا را تحریم کرد و حساب‌های او را در آمریکا بست. العیسمی متهم به قاچاق و مدیریت شبکه مواد مخدر است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد العیسمی و سامارک لوپز، سرمایه‌دار ونزوئلایی را در لیست سیاه کنترل دارایی‌های خارجی قرار داده است.

العیسمی از پدری سوری در ونزوئلا به دنیا آمده و ۴۱ سال سن دارد. او عضو حزب سوسیالیست است و پیش از این وزیر کشور ونزوئلا بوده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته شده العیسمی در قاچاق ۱۰۰۰ کیلو مواد مخدر از ونزوئلا دست داشته است.

سخنگوی العیسمی و وزارت اطلاعات ونزوئلا هنوز هیچ واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند، اما در گذشته العیسمی و دیگر مقامات ونزوئلا تحریم‌های آمریکا را تلاشی برای برهم زدن ثبات این کشور خوانده بودند.

در این بیانیه آمده است العیسمی، در هنگام تصدی وزارت کشور ونزوئلا از بنادر، راه‌ها و فرودگاه‌های این کشور برای تسهیل ترافیک مواد مخدر قاچاق از کشورهای کلمبیا و مکزیک استفاده می‌کرده است.

آقای لوپز به عنوان «دلال» برای العیسمی کار می‌کرده، و پولشویی فروش مواد مخدر معاون رییس جمهوری در شبکه‌ای از شرکت‌های نفتی، مهندسی، مخابرات و شرکت‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای پاناما، بریتانیا، و ونزوئلا انجام می‌شده است.

دولت آمریکا ۵ شرکت ثبت شده آقای لوپز در فلوریدا و جت شخصی او را مصادره کرده است، که گفته می‌شود ده‌ها میلیون دلار ارزش املاک او در شهر میامی بوده است.

کشور ونزوئلا در ظرف سه سال گذشته با رکود شدید اقتصادی روبرو است و یک چهارم تولید ناخالص خود را از دست داده است. تورم این کشور به ۶۰۰ درصد می‌رسد و بخش‌هایی از کشور از کنترل دولتی خارج شده و در عملیات غیرقانونی مواد مخدر، استخراج معادن و تبهکاری فرورفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید