ترامپ سیاست مهاجرتی خود را «عاقلانه» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، سیاست مهاجرتی خود را «عاقلانه» توصیف کرد. نخست وزیر کانادا هم در این نشست بر تعهد خود در مورد پذیرش مهاجران تاکید کرد.

ترامپ گفت: «ما نمی‌توانیم اجازه دهیم افراد بد وارد آمریکا شوند. دولت من چنین اجازه‌ای نمی‌دهد، و شهروندان آمریکایی این را می‌خواهند. این یک روش عاقلانه است».

او همچنین خواستار روابط تجاری «درست» با کانادا شد، و وعده داد «پل‌های» اقتصادی جدیدی بین دوکشور احداث کند.

ترامپ گفت: «ما روابط ویژه اقتصادی با کانادا داریم. ما آن را تصحیح می‌کنیم. وضعیت آن به سختی وضعیت در مرزهای جنوبی ما نیست. در مرزهای جنوبی سال‌هاست که تجارت برای آمریکا عادلانه نبوده است».

ترامپ گفت که دو کشور آمریکا و کانادا وقتی با یکدیگر همکاری کرده اند، قوی‌تر شده اند، و هردو کشور از آن سود برده اند. ما باید همکاری نزدیک داشته باشیم.

به گزارش رویترز، این اولین دیدار نخست وزیر کانادا با دونالد ترامپ بوده است. ترودو در این نشست خبری سعی کرد با احتیاط به پرسش‌ها پاسخ دهد، و گفت که دو کشور همواره سعی کرده اند شریک مهمی برای یکدیگر باشند.

ترودو گفت: «زمان‌هایی بوده که ما روش‌های متفاوتی داشته ایم، ولی همیشه با قاطعیت و احترام عمل کرده ایم. کانادایی‌ها از من نمی‌خواهند که در باره شیوه انتخاب دولت در آمریکا اظهارنظر کنم».

کانادا از نظرات ترامپ در باره قراداد تجاری بین دو کشور موسوم به «نفتا» نگران می‌شوند. ۷۵ درصد صادرات کانادا به آمریکاست.

ترودو در مورد نفتا گفت: «بسیاری از کانادایی‌ها در باره نفتا نگران هستند، زیرا اقتصاد ما بسیار وابسته به روابط ما با آمریکاست».

ترامپ در این نشست خبری به آزمایش موشکی کره شمالی اشاره کرد و گفت کره شمالی قطعا یک مشکل بزرگ است و آمریکا «محکم» در مقابل این کشور خواهد ایستاد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید