سایت آمازون تحت‌فشار ترامپ روابط خود با ایران را قطع می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سایت آمازون می‌گوید ممکن است برپایه قانون موسوم به Iran Threat Reduction and Syria Human Rights Act که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر اجرای آن اصرار دارد به دلیل مراوده با ایران جریمه شود و به همین دلیل رابطه تجاری با اکانت های ایرانی را قطع می کند.
به گزارش خبرآنلاین، برپایه این قانون آمازون به دلیل مراوده تجاری با اکانت های ایرانی بین 2012 تا 2016 جریمه می‌شود و به همین دلیل ضمن اعتراض رسمی می‌گوید تحت‌فشار مدیریت جدید کاخ سفید تجارت با ایران را قطع می‌کند.
آمازون در این مدت سعی کرده تجارت خود با اکانت های ایرانی بیرون از ایران و به مقصد مبادی ورود رسمی کالا در ایران را توسعه دهد و به ایرانیان پوشاک، لوازم الکترونیکی و مصرفی، نرم‌افزار و کتاب فروخته است.
گفتنی است که باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سال 2012 تحت قانون موسوم به ITRA هر نوع تجارت با ایران را غیرقانونی اعلام کرد و سپس در سال 2015 بخشی از آن را لغو کرد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارشی جدید از تخلف آمازون پرده برداشته است و حالا آمازون می‌گوید اقلام تا 2400 دلار را برای اکانت هایی خارج از ایران (سفارت خانه‌های ایران در ژاپن، آلمان، فرانسه، اسپانیا، استرالیا، چین) که رابطه مستقیم با دولت ایران داشته‌اند ارسال کرده و حالا تحت‌فشار مقامات جدید کاخ سفید می‌خواهد رابطه خود با اکانت های مذکور را قطع کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید