بازداشت صدها مهاجر توسط ماموران بخش مهاجرت و گمرک آمریکا در چند روز گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز شنبه ١١فوریه رسانه هاى آمریکا از بازداشت ٣٠٠ تن در نقاط مختلف این کشور خبر دادند گفته می‌شود به صورت غیرقانونی در ایالات متحده ساکن هستند.

به گزارش خبرگزارى آسوشیتدپرس بخش مهمى از این عملیات در کالفرنیا، تگزاس، شیکاگو، آتلانتا و نیویورک صورت گرفته است.

گفته می‌شود این عملیات نگرانى عمیقى در جمع مهاجران و گروه‌هاى حقوق بشرى آمریکا بوجود آورده است

دیوید مارین ریس اداره اجرایى مهاجرت و گمرک در کالیفورنیا گفت 75 درصد از بازداشت شدگان داراى محکومیت‌‎های قضایى هستند و بقیه هم به دلیل نداشتن مدرک قانونى دستگیر شده‌اند.

اخراج ١١ میلیون مهاجر غیر قانونى از خاک آمریکا یکى از وعده هاى اصلى دونالد ترامپ ریس جمهور آمریکا در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بود. گروه‌هاى حقوق بشرى جمع آورى مهاجران غیر قانونى را گامى به سوى عملى کردن سخنان ترامپ مى‌دانند.

ترامپ سیاست‌های سخنگیرانه دیگری در این راستا اتخاذ کرد. او با صدور فرمانی اجرایی ورود مهاجران به خاک آمریکا را به مدت سه ماه و ورود مهاجران سوری را به مدت نا محدود تعلیق کرد. همچنین ورود شهروندان 7 کشور عمدتا مسلمان نشین از جمله ایران را به مدت 3 ماه به خاک آمریکا تعلیق کرد.

این فرمان ترامپ باعث شد که طی چند روز صدها مسافر در فرودگاه‌های آمریکا محبوس شوند و برخی دیگر به کشور مبدا بازگردانده شوند. اجرای این فرمان در حال حاضر با حکم قضای تعلیق شده اما دولت ترامپ وعده داده‌ است دست به مبارزه‌ای قانونی برای از سرگیری اجرای آن بزند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید