سازمان ملل با در خواست حوثی‌ها برای عدم تمديد ماموريت ولد الشیخ مخالفت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به دنبال انتقاد حوثی‌ها از عملکرد اسماعیل ولد الشیخ و درخواست آنها از دبیر کل سازمان ملل متحد برای عدم تمديد ماموریت وى در یمن، سازمان ملل اعلام کرد که با درخواست این گروه مخالفت کرده است.

شبه نظامیان حوثی طی روزهای گذشته با انتقاد شدید از اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن، او را به جانبداری از ائتلاف عربی به رهبری سعودی متهم کردند.

از سوی دیگر سازمان ملل با رد اتهام حوثی‌ها نسبت به جانبداری ولد الشیخ از ائتلاف عربى، با تقاضای آنها برای عدم تمدید ماموریت وی از در یمن مخالفت کرد.

به گزارش العربیه، فرحان حق، سخنگوی سازمان ملل متحد روز جمعه 10 فوریه 2017 اعلام کرد که این سازمان با اعلام مخالفت با درخواست شبه نظامیان حوثی به برکناری اسماعیل ولد الشیخ از ماموریت خود در یمن، اتهام حوثی‌ها به ولد الشیخ را غیر قابل توجیه دانسته و آنها را رد می‌کند.

حوثی در نامه خود گفته بودند که ولد الشیخ نه تنها از ائتلاف عربی جانبداری می‌کند بلکه قدرت یا کفایتی برای ایفای نقش در بحران یمن ندارد.

حوثی‌ها در پایان از دبیر کل سازمان ملل متحد خواستند که به دلیل عدم موفقیت ولد الشیخ در مراحل مختلف گفتگوها و همچنین شکست وی در ایجاد راه حلی برای پایان دادن به بحران یمن،ماموریت وی را تمدید نکند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید