فرانسه یک انتحاری و دختری نوجوان را که با داعش بیعت کرده دستگیر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس فرانسه روز جمعه چهار نفر از جمله یک دختر 16 ساله را در شهر مونپولیه در جنوب این کشور، به اتهام طرح ریزی برای انجام یک حمله تروریستی دستگیر کرد.

خبرنگار العربیه در فرانسه گزارش داد که این دختر دو روز پیش ویدیویی را ضبط و در آن با گروه داعش اعلام بیعت کرد. پلیس فرانسه همچنین گفته، پس از آنکه این دختر در شبکه های اجتماعی ابراز تمایل کرد که برای ضربه زدن به منافع فرانسه قصد سفر به سوریه و عراق را دارد، تحت نظر قرار گرفت.

یک منبع پلیس گفته که افراد دستگیر شده، 16، 21، 26، و 33 ساله هستند. این افراد پس از خرید ماده اسیتون که در ساخت بمب دستی به کار می رود، دستگیر شدند.

در جزئیات خبر که رسانه های فرانسه منتشر کرده، آمده است که جوان 21 ساله ای به نام توماس که دوست پسر دختر دستگیر شده (سارا) است، تلاش داشت در فرانسه دست به عملیات انتحاری بزند.

وی منتظر بود تا پیش از انجام عملیات انتحاری، شرعا با سارا ارتباط داشته باشد و او را به سوریه ارسال کند. سارا در هشتم فوریه ویدیویی را ضبط کرده و با داعش اعلام بیعت کرده بود.

یکی از دو مرد دیگر دستگیر شده، که مسن تر است، به عنوان «ولی» سارا و توماس بود که با افراط گریان در سوریه ارتباط داشت.

این مرد، می خواست به سارا کمک کند تا برای پیوستن به داعش به سوریه سفر کند به همین منظور در صدد تهیه گذرنامه ای جعلی برای این دختر نوجوان بود.

بر اساس این گزارش، پلیس پس از تفتیش سه منزل متعلق با دستگیر شدگان، ماده اسیتون، و آب اکسیژنه و تعدادی دست کش، یافته است.

گفتنی است که در پی حملات تروریستی سال های 2015 و 2016 در فرانسه، در این کشور هنوز حالت فوق العاده ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size