ژاپن در سال ۲۰۱۶ فقط ۲۸ پناهنده پذیرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

براساس گزارشی که قرار است روز جمعه از سوی دولت ژاپن منتشر شود، این کشور در سال ۲۰۱۶ فقط ۲۸ نفر را به عنوان پناهنده پذیرفته است. این در حالی است که این کشور با درخواست‌های زیادی برای پناهندگی روبروست، اما علاقه‌ای به پذیرش آنها ندارد.

در سال ۲۰۱۶ تعداد درخواست های پناهندگی از کشور ژاپن بالغ بر ۱۰۹۲۱ نفر بوده، که نسبت به سال پیش از آن ۴۴ درصد افزایش داشته است، در حالیکه در آن سال هم این کشور فقط ۲۷ پناهنده را پذیرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پناهندگان پذیرفته شده از سوی ژاپن ۷ نفر از افغانستان، ۴ نفر از اتیوپی، و ۳ نفر از اریتره بوده اند. مشخص نیست آیا هیچ پناهنده ای از کشور سوریه درخواست داده و یا پذیرفته شده باشد.

مهاجرت یکی از موضوع‌های حساس در کشور ژاپن است. این کشور به یکدستی فرهنگی و قومیتی خود می‌بالد، و با وجود کهنسال شدن جمعیت و کاهش نیروی کار آن، قوانین مهاجرت کارگران به این کشور هنوز بسیار سخت هستند.

کشور ژاپن در نقطه مقابل کشورهای اروپایی قرار دارد که سال گذشته صدها هزار نفر از کشورهای جنگ زده سوریه، عراق و اریتره را پذیرفته اند.

براساس مدارک منتشره از سوی وزارت کشور آلمان، این کشور در سال ۲۰۱۶، ۷۴۵ هزار پناهنده را پذیرفته است، و شهر برلین، پایتخت آلمان، به تنهایی ۲۵۶ هزار نفر را قبول کرده است.

البته ژاپن یکی از کشورهای عمده کمک کننده مالی به امور پناهندگان در جهان است و با پرداخت ۱۶۵ میلیارد دلار در جایگاه ۴مین کشور کمک کننده به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل قرار دارد. با این وجود سازمان‌های حقوق بشر بین المللی کشور ژاپن را بخاطر سیاست مهاجرتی‌اش مورد انتقاد قرار می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size