ناو هواپیمابر اتمی «جورج بوش» آمریکا راهی آب‌های خلیج شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ناو هواپیمابر اتمی «جورج بوش» در مسیر خود به آب‌های خلیج، به پایگاه سودا-بی در جزیره یونانی کریت در آب‌های دریای مدیترانه رسید.

این مساله تحولی چشم‌گیر در پی افزایش شدت تنش میان ایالات متحده و ایران پس از آن است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، متعهد به از میان بردن گروه داعش شد.

کاروان دریایی آمریکا شامل ناو هواپیمابر اتمی «جورج بوش» به همراه تعدادی کشتی جنگی آمریکایی و دو رزم ناو «فلپین سی» و «هیو سیتی» و هوچنین دو ناوشکن موشکی «لابون» و «تراکستون»، به خاورمیانه خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری‌ها به نقل از یک منبع در ناوگان ششم نیروی دریایی آمریکا، هدف این کشتی‌ها، حمایت از منافع ملی آمریکا در اروپا، منافع هم‌پیمانان در ناتو، منافع شرکا در کشورهای افریقایی و اروپایی و همچنین متحدان در ائتلاف علیه داعش خواهد بود.

در مدت زمان حضور در شرق دریای مدیترانه، هواپیماهای «جورج بوش»، مواضع داعش را در سوریه بمباران خواهد کرد. پس از پایان ماموریت در این منطقه، ناو کاروان دریایی به رهبری ناو اتمی هواپیمابر جورج بوش، به آب‌های خلیج، منطقه مسئولیت ناوگان پنجم آمریکا خواهد رفت و از آن‌جا مواضع داعش را در سوریه و عراق بمباران خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید