دادگاه تجدیدنظر آمریکا دفاعیات طرفین دستور منع ورود را شنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دادگاه تجدیدنظر فدرال آمریکا روز سه‌شنبه به دقت دستور دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، مبنی بر منع ورود شهروندان ۷ کشور مسلمان را مورد بحث قرار داد تا مشخص شود آیا این دستور بشکلی ناعادلانه پیروان یک دین را هدف قرار داده باشد.

به گزارش رویترز، ۳ قاضی دادگاه تجدیدنظر به مدت یک ساعت به سخنان وکیل دولت گوش دادند تا مشخص شود آیا بحث امنیت ملی دولت ترامپ متکی بر شواهدی در مورد شهروندان ۷ کشور می‌باشد.

از طرف دیگر، قاضی ریچارد کلیفتون، برگزیده شده از سوی رییس جمهوری پیشین جرج بوش، به دقت به سخنان نماینده ۲ ایالت مینه‌سوتا و واشنگتن گوش داد که مخالف دستور ترامپ هستند. کلیفتون می‌پرسد که آیا حکم قاضی شهر سیاتل در مورد لغو دستور ترامپ «کلی» بوده است.

دادگاه تجدیدنظر بعد از شنیدن دفاعیات طرفین دعوا اعلام کرد که به زودی رای خود را صادر خواهد کرد. گفته می‌شود که این دادگاه تا پایان هفته رای خود را اعلام می‌کند.

ترامپ روز ۲۷ ژانویه طی دستوری ورود شهروندان کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن را به آمریکا برای مدت ۹۰ روز ممنوع کرد. بر اساس این دستور ورود پناهندگان به آمریکا برای ۱۲۰ روز ممنوع شده، به استثنا پناهندگان سوریه که تا اطلاع ثانویه ورود آنها ممنوع اعلام شده است. ترامپ می‌گوید که این دستور برای امنیت ملی آمریکا لازم است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size