تصویری... سرقت بانک، تخلیه ایستگاه قطار و حمله با گاز فلفل در اتریش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دقایقی پیش، پیدا شدن یک بسته مشکوک سبب شد پلیس اتریش ایستگاه قطار شهر لینز، را تخلیه کند. دو ساعت پیش از آن به یک بانک دستبرد زده شد و افرادی ناشناس با اسپری فلفل به مشتریان مک‌دونالد حمله کردند.

به گزارش سایت خبری روزنامه "هویته" اتریش دقایقی پیش فرد ناشناسی با استفاده از اسپری فلفل، به مشتریان رستوران مک‌دونالد در ایستگاه قطار شهر لینز حمله کرد. همزمان با تخلیه ایستگاه قطار، نیروهای امنیتی یک بسته مشکوک را که احتمال می‌دادند مواد منفجره باشد، پیدا کردند.

در اثر هجوم با اسپری فلفل، تعدادی از کارکنان و مشتریان مک‌دونالد دچار خفگی شدند. نیروهای امدادی تعدادی از آنها را سرپایی مداوا کردند و یک نفر را به بیمارستان شهر لینز منتقل کردند.

مقامات شهر لینز ایستگاه قطار را بسته و از قطارهای ورودی خواستند که قبل از ورود به شهر توقف کنند. قطارهای موجود، نیز پیش از موعد ناچار به ترک ایستگاه قطار شدند. نیروها امنیتی، آتش‌نشانی و نیروهای امدادی کنترل همه نقاط ایستگاه را در اختیار گرفتند.

هنوز هویت عامل یا عاملان این هجوم اعلام نشده است. حدود دو ساعت قبل از هجوم به ایستگاه قطار، فرد دیگری به شعبه بانک "رای‌فایزن" در خیابان "کفرگوت‌شتراسه" لینز حمله کرد. گمان می‌شود مهاجم همان کسی باشد که چندی پیش بانک "شولربانک" دستبرد زده است.

اگر چه برخی رسانه‌ها این دو حادثه را با یکدیگر بی‌ارتباط نمی‌دانند، مقامات رسمی لینز، از هرگونه اظهار نظری در این‌باره خودداری کرده‌اند.

ساعتی پس از هجوم به ایستگاه قطار، اوضاع به حالت عادی بازگشت و قطارها حرکت عادی خود را از سر گرفتند.

شهر لینز، پایتخت استان اوبراوسترایش، سومین شهر پرجمعیت اتریش است و در شمال شرقی این کشور قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size