معاون رئیس‌جمهوری آمریکا ایران را از امتحان کردن جدیت ترامپ برحذر داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چند روز پس از تحریم ایران به دلیل آزمایش موشک‌های بالستیک، مایک پنس، معاون دونالد ترامپ به تهران هشدار داد سعی نکند جدیت ترامپ را امتحان کند.

به گزارش فرانس‌پرس، مایک پنس به شبکه ای‌بی‌سی نیوز آمریکا گفت: بهتر است ایران بفهمد رئیس‌جمهوری جدیدی در دفتر بیضی‌شکل کاخ سفید حضور دارد و بهتر است ایران مقدار جدیت رئیس‌جمهوری جدید را امتحان نکند.

از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ که وعده داده‌ بود موضع سرسختانه‌ای در مقابل سیاست‌های ایران اتخاذ کند، روابط دو کشور دچار تنش شد. دونالد ترامپ سیاست‌های ایران در مقابل آمریکا را "خصمانه" می‌داند.

پیش از این هشدار شدیداللحن معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، جیمز ماتیس، وزیر دفاع ایالات متحده، ایران را بزرگ‌ترین کشور حامی تروریست در جهان خوانده بود.

این اظهارنظرهای مقامات دولت ترامپ موجب تقویت احتمال کنار گذاشته شدن توافق هسته‌ای ایران و غرب شود. براساس این توافق که در سال 2015 انجام شد، ایران فعالیت‌های هسته‌ای خود را کاهش داد و در مقابل برخی از تحریم‌ها از روی این کشور برداشته شد.
مایک پنس در این‌باره گفت: ایرانی‌ها توافقی را با جامعه بین‌المللی به دست آورده‌اند که من و ترامپ و دولت آمریکا آن را یک توافق بسیار بد می‌دانیم.

با این همه وزرای دفاع و امور خارجه آمریکا گفته‌اند که به توافق هسته‌ای با ایران پایبند خواهند ماند، مایک پنس گفت: ما اینک، در حال بررسی این موضوع هستیم.

او ادامه داد: رئیس‌جمهوری آمریکا در روزهای آینده و پس از شنیدن نظرات همه مشاورانش، در این‌باره تصمیم خواهد گرفت. لیکن باید بدانید که این رئیس‌جمهوری به حدی جدی و مصمم است که ایران باید دوباره درباره ادامه رفتارهای خصمانه‌اش فکر کند.

برخی مسئولان آمریکایی گفته‌اند تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، در پاسخ به آزمایش موشک بالستیک و حمایت آنها از شبه‌نظامیان حوثی در یمن است که در روزهای گذشته به یک ناوچه سعودی حمله کردند.

کاخ سفید تاکید کرده است همه گزینه‌ها و از جمله گزینه نظامی، برای مقابله با ایران روی میز است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size