ترامپ: ایران پس از توافق اتمی گستاخ تر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئيس جمهور آمریکا، در مصاحبه‌ای گفته که ایران پس از توافق هسته‌ای گستاخ تر شده و به ایالات متحده آمریکا، «کاملا بی احترامی» می کند. ترامپ در مصاحبه با شبکه خبر فاکس، ایران را «دولت شمار یک حامی تروریسم» توصیف کرد.

وی در این مصاحبه ضمن انتقاد شدید از توافق اتمی با ایران، گفت «فکر می‌کنم این بدترین توافق اتمی ممکن بود. فکر می‌کنم این توافقی بود که هرگز نباید در مورد آن مذاکره می‌شد. از نظر من خجالت‌آور است که توافقی مانند آن داشتیم و باید آن را امضا می‌کردیم و هیچ دلیلی نداشت این کار را بکنیم. اگر قرار است این کار را بکنیم، باید توافقی خوبی داشته باشیم».

گفتنی است که ترامپ، در زمان رقابت‌های انتخاباتی خود، بارها از توافق اتمی انتقاد کرد و دولت اوباما را به خاطر ارسال پول به ایران مورد انتقاد قرار داد و گفت«ما به آن‌ها 1.7میلیارد دلار پول نقد دادیم».

رئيس جمهور آمریکا، درباره آینده توافق اتمی با ایران، گفت :«خواهیم دید چه اتفاقی خواهد افتاد، من می‌توانم این را بگویم که آن‌ها کاملا به کشور ما بی‌احترامی می‌کنند. ایران، دولت شماره یک حامی تروریسم است. آن‌ها پول و اسلحه به همه جا می‌فرستند».

روز گذشته مایک پنس، معاون دونالد ترامپ به تهران هشدار داد سعی نکند جدیت ترامپ را امتحان کند.

پنس به شبکه ای‌بی‌سی نیوز آمریکا گفت: بهتر است ایران بفهمد رئیس‌جمهوری جدیدی در دفتر بیضی‌شکل کاخ سفید حضور دارد و بهتر است ایران مقدار جدیت رئیس‌جمهوری جدید را امتحان نکند.

یش از این هشدار شدیداللحن معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، جیمز ماتیس، وزیر دفاع ایالات متحده، ایران را بزرگ‌ترین کشور حامی تروریست در جهان خوانده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم