وزارت دادگستری آمریکا خواستار تجدیدنظر در حکم قاضی فدرال علیه ترامپ شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دادگستری آمریکا شنبه شب برای برقراری مجدد دستور دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در مورد منع ورود شهروندان ۷ کشور مسلمان و پناهندگان به کشور، خواستار تجدیدنظر در حکم دادگاه فدرال شد. در همین حال در پی برداشته شدن منع ورود، مسافران با عجله در حال ورود به آمریکا هستند.

دولت آمریکا به دنبال آن است تا حکم روز جمعه قاضی فدرال در برداشتن منع مسافرت به آمریکا را لغو کند، و اعلام کرد که این حکم امنیت عمومی را بخطر می‌اندازد.

حکم صادره از سوی قاضی فدرال در روز جمعه باعث شد تا ترامپ در تویت‌های روز شنبه خود از او با عنوان «به اصطلاح» قاضی یاد کند.

درخواست تجدیدنظر در یک دادگاه با حضور ۳ قاضی مطرح خواهد شد تا حکم قاضی قبلی را لغو و یا تعلیق کند.

حکم قاضی فدرال جیمز روبارت در دادگاه شهر سیاتل آمریکا جلوی دستور ترامپ در مورد منع ورود پناهندگان سوری به این کشور را گرفت.

ترامپ ضمن انتقاد از قاضی روبارت گفت مطمئن است که دولت پیروز خواهد شد. او گفت: «ما پیروز خواهیم شد. برای ایمنی کشور ما برنده خواهیم شد».

حکم روبارت زمانی صادر شد که دادستان ایالت واشنگتن براساس شکایت شرکت‌های آمازون و اکسپیدیا پرونده را به دادگاه فدرال فرستاد. تاکنون شکایت‌های زیادی از ترامپ به دادگاه‌های این کشور ارجاع شده، اما حکم این دادگاه اولین در نوع خود بوده و در سراسر کشور به اجرا گذاشته شده است.

وزارت خارجه و وزارت امنیت ملی آمریکا اعلام کردند که از حکم قاضی روبارت اطاعت خواهند کرد و قرار است که مسافران از کشورهای منع شده در روز یکشنبه وارد آمریکا شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید