هکرها یک رادیوی محلی را هک کرده و ترانه ضد ترامپ پخش کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هکرهای آمریکایی توانستند با نفوذ به سیستم مدیریت پخش یک رادیوی محلی در آمریکا آن را هک کرده و ترانه ضد ترامپ "Fuck Donald Trump" را پخش کنند. این ترانه توسط کینان دیکوان ری جکسون معروف به YG و نیپسی هاسل خوانده شده است.

این ایستگاه رادیویی که از نوع LPFM بوده، مدتی کوتاهی پس از تحلیف دونالد ترامپ در 20 ژانویه هک شد. پیش از این نیز ده‌ها گزارش از هک و یا تلاش برای هک ایستگاه‌های رادیویی در سرتاسر آمریکا گزارش شده است. نقطه مشترک همه این گزارش‌ها، نوع فرستنده این ایستگاه‌های رادیویی بوده است.

محققان هنوز دلیل پخش ترانه "Fuck Donald Trump" توسط هکرها را متوجه نشده‌اند، لیکن گمان می‌برند، شرایط جامعه و شعر بی‌سانسور این ترانه، هکرها را برای استفاده از آن ترغیب کرده است. این ترانه همچنین از برخی شبکه‌های موسیقی قدیمی راک و تیناگو پخش شده است. این ترانه تا کنون بیش از 15 میلیون بار روی یوتیوب مشاهده شده است.

Fuck Donald Trump یک ترانه هیپ‌هاپ است که توسط توسط کینان دیکوان ری جکسون معروف به YG و نیپسی هاسل خوانده شده است. مضمون این ترانه اعتراض شدید به سیاست‌های حزب جمهوری‌خواه ایالات متحده، دونالد ترامپ و اعتراض به کاندیداتوری او برای ریاست جمهوری آمریکاست. این ترانه در سال 2015 و پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضبط شده و در 30 مارس 2016 منتشر شد.

هکرها به شکل ویژه‌ای محصولات شرکت Barix Exstreamer را مورد هدف قرار داده‌اند. رمزگذاری محصولات این شرکت به سادگی قابل شناسایی است و هکرها با تغییر فرمت فایل‌های صوتی آنها را از طریق محصولات این شرکت و از طریق ایستگاه‌های رادیویی پخش می‌کنند. این شرکت به دارندگان این دستگاه‌ها توصیه کرده برای ورود به سیستم مدیریت، از گذرواژه 24 کاراکتری استفاده کرده و در هنگام پخش زنده از وی‌پی ان استفاده کرده و فایروال را فعال کنند.

از آغاز ماه آوریل و بالا گرفتن موج هک دستگاه‌های ساخت شرکت Barix Exstreamer، بسیاری از کاربران از این محصولات روی برگردانده و آنها را کنار گذاشته‌اند. با اینحال به گزارش "هیت استریت" در یک مورد، یکی از افراد هک شده اعتراف کرد که سیستمش را در حالی که بدون گذرواژه دسترسی از راه دور، به اینترنت متصل بوده، به حال خود رها کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید