سلفی گرفتن توریست‌ها به قیمت گرفتن جان بچه دلفین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک بچه دلفین که توسط ده‌ها توریست آرژانتینی از آب گرفته و برای گرفتن سلفی، میان آنها چرخانده شده بود، جان خود را از دست داد.

پایگاه اطلاع رسانی viral4real گزارش داد، ده‌ها توریست در ساحل سان برناردو بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین یک بچه دلفین را از آب خارج کرده و برای گرفتن سلفی آن را میان خود چرخاندند. این موضوع سبب مرگ بچه دلفین شد.

یک شهروند آرژانتینی به نام کلاودیا که توریست‌ها را در حال سلفی گرفتن با دلفین دیده بود به شبکه خبری C5N آرژانتین گفت: توریست‌ها بچه دلفین جوان را از آب بیرون آوردند و شروع به عکس گرفتن با او کردند. بچه دلفین به سختی نفس می‌کشید و آنها می‌بایست فورا او را به آن برمی‌گرداند. لیکن آنها به جای برگرداندن او به آب، به عکاسی و چرخاندن دلفین میان خودشان ادامه دادند و در نهایت بچه دلفین بیچاره جان خود را از دست داد.

یکی از سخنگویان بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران (Peta) در این باره گفت: در تلاش این تروریست‌ها برای سلفی گرفتن با این دلفین بیچاره نوعی حماقت، سادگی و عدم احترام به حق حیات مشهود است. آنها این بچه دلفین را از دریا، جایی که دلفین به آن تعلق دارد، بیرون آورده تا با آن عکس سلفی بگیرند. آیا کسی می‌تواند شدت صدمه‌ای که علاوه بر این بچه دلفین که توریست‌ها به مانند یک عروسک میان خود چرخانده و با آن سلفی گرفته‌اند، صدمه و غمی که به مادر داغدار او وارد شده را بفهمد؟

در حادثه‌ای مشابه و باز هم در آرژانتین، گردشگران در یکی از دیگر سواحل این کشور، بچه دلفین دیگری را از آب گرفته و میان خود چرخانده‌اند تا با آن سلفی بگیرند و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند. بچه دلفین نتوانست گرمای خارج از آب را تحمل کند و تجمع افراد در اطراف او، وضعیت را بدتر کرد. بچه دلفین پیش از آنکه گردشگران بتوانند او را به آب بازگردانند، جان خود را از دست داد. سخنگوی پتا افزود: آیا واقعا یک عکس یادگاری ارزش گرفتن جان یک موجود زنده و محروم کردن او از حق زندگی را دارد؟

هر ساله حیوانات زیادی به دلیل بی‌مبالاتی انسان‌ها می‌میرند. حتی حیوانات در باغ وحش، جایی که قاعدتا حیوانات باید در امان باشند، به دلیل کارهای احمقانه یک یا چند نفر جان خود را از دست می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید