درخواست وزارت دادگستری آمریکا برای بازگرداندن فرمان ترامپ رد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک دادگاه تجدید نظر در آمریکا، درخواست وزارت دادگستری این کشور برای بازگردادن فوری فرمان دونالد ترامپ در ممنوعیت ورود هفت کشور را رد کرد.

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه برای برقراری مجدد دستور دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در مورد منع ورود شهروندان 7 کشور عمدتا مسلمان و پناهندگان به کشور، خواستار تجدیدنظر در حکم دادگاه فدرال شد.

شعبه نهم دادگاه تجدیدنظر در سانفرانسیکو در بیانیه‌ای گفته است: «درخواست‌ تجدیدنظر برای به قوت خود باقی ماندن این فرمان دولتی به صورت اضطراری رد شده است».

از سوی دیگر، شرکت های هواپیمای ترکیه، امارات، اتحاد امارات، قطریه، فرانس، اسپانیا و لوفتهانزای آلمان، بر اساس دستورات اداره گمرک آمریکا و مرزبانی آمریکا، اجازه انتقال شهروندان هفت کشور ممنوع الورود را به آمریکا داده است.

در پیامی که خبرگزاری فرانسه به نقل از وزارت دادگستری آمریکا منتشر کرده، این وزارت اعلام کرده که در زمان کنونی هیچ واکنشی جز « درخواست تجدید نظر» نخواهد داد.

ترامپ در واکنش به تصمیم دادگاه تجدید نظر، در صفحه تویتر خود به شدت از قاضی دادگاه انتقاد کرد و او را به « اجازه ورود تروریست ها به آمریکا» متهم کرد.

حکم قاضی فدرال جیمز روبارت در دادگاه شهر سیاتل آمریکا جلوی دستور ترامپ در مورد منع ورود پناهندگان سوری به این کشور را گرفت.

ترامپ ضمن انتقاد از قاضی روبارت گفت مطمئن است که دولت پیروز خواهد شد. او گفت: «ما پیروز خواهیم شد. برای ایمنی کشور ما برنده خواهیم شد».

در همین حال، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته بود که این وزارتخانه در مورد لغو موقت ویزا تجدیدنظر می‌کند. این وزارتخانه روز جمعه اعلام کرده بود که در اجرای فرمان دونالد ترامپ، 60 هزار ویزا لغو شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید