پاریس... تیراندازی به سوی یک فرد مسلح که درصدد ورود به موزه لوور بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع پلیس فرانسه روز جمعه اعلام کردند که یک سرباز این کشور، امروز به سوی فردی مسلح به اسلحه سرد که می‌خواست وارد موزه لوور پاریس شود تیراندازی کرده او را مورد اصابت قرار داد.

پلیس فرانسه این حادثه را "تروریستی" طبقه‌بندی کرد، و یک منبع دیگر پلیس گفت که مرد مسلح کیفی را با خود حمل می‌کرد و در حالی که تلاش داشت وارد فروشگاهی در طبقه زیرزمینی موزه شود به سرباز دیگری حمله کرد اما در این اثنا توسط یکی از سربازان مورد هدف قرار گرفت و به شدت زخمی شد.

پلیس فرانسه همچنین اعلام کرد که در کیف مهاجم مقداری مواد منفجره پیدا شده است. به گفته پلیس این مهاجم به دنبال انجام یک حمله تروریستی بزرگ بود اما پس از اینکه پلیس او را مورد اصابت 5 گلوله قرار داد نتوانست نقشه خود را عملی کند.

پلیس فرانسه می‌گوید که مهاجم عبارت «الله اکبر» را هر گز بر زبان نیاورد، اما هنگام هجوم فریادهای تهدیدآمیزی سر می‌داد.

پلیس پاریس هم اکنون عملیات امنیتی گسترده‌ای را در مناطق اطراف موزه لوور و در سطح شهر آغاز کرده است.

نیروهای پلیس با به تن کردن جلیقه‌های ضدگلوله تمام مناطق اطراف موزه لوور را احاطه کرده و بیش از 100 گردشگر را به مناطق دیگر انتقال دادند.

وزارت کشور فرانسه در یک تویت در صفحه این وزارتخانه از یک اقدام تروریستی در منطقه موزه لوور خبر داده و خواستار اولویت دادن به دخالت نیروهای امنیتی و نجات شده است.

گزارشگر العربیه در پاریس می‌گوید محیط اطراف صحنه حادثه در حال حاضر تخلیه شده و درب‌های ورودی موزه به طور موقت بسته شده است.

گزارشگر العربیه همچنین از بستن ایستگاه‌های مترو که به این موزه منتهی می‌شوند، خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید