ترامپ استفاده از گزینه نظامی برای تعامل با ایران را بعید ندانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، پنجشنبه ۲ فوریه استفاده از گرینه نظامی را برای تعامل با چالش‌های ایران بعید ندانست.

سخنان ترامپ در سایه افزایش تنش میان آمریکا و ایران پس از آزمایش موشک بالستیک توسط تهران ایراد می‌شود. در پی این آزمایش موشکی، آمریکا رسما به ایران هشدار داد.

به گزارش شبکه خبری CNN، ترامپ در پاسخ به سوالی درباره این‌که آیا به گزینه نظامی برای تعامل با ایران هم فکر می‌کند، گفت: «به کار گیری هیچ گزینه‌ای بعید نیست».

این سخنان در پایان دیدار رئیس جمهوری آمریکا با مسئولان شرکت «هارلی دیویدسون» در کاخ سفید مطرح شده است.

کاخ سفید آمریکا هم پنجشنبه، اعلام کرد که آزمایش موشکی ایران و حمله به کشتی‌های جنگی در آب‌های منطقه خلیج توسط شناورهای ایرانی یا شبه‌‌نظامیان وابسته به ایران، بی پاسخ نخواهد ماند.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه 1 فوریه، رسما به ایران به خاطر انجام آزمایش موشک بالستیک، هشدار شدید اللحن داد.

ژنرال مایکل فلین مشاور امنیت ملی آمریکا، در نطقی، رسانه‌ای گفت: «ایالات متحده چهارشنبه به ایران رسما به خاطر فعالیت‌ بی‌ثباتی آورش پس از اجرای آزمایش موشکی در ابتدای هفته، هشدار داد».

او افزود: «اقدام‌های اخیر ایران از جمله شلیک موشک بالستیک که اقدامی تحریک کننده است و همچنین حمله به ناوچه نیروی دریایی سعودی توسط شبه‌نظامیان حوثی پشتیبانی شده از سوی ایران، به جامعه جهانی نشان می‌دهد که اقدام‌های ایران در ایجاد بی ثباتی در منطقه خاورمیانه، همچنان روشن و ادامه دار است».

او تاکید کرد: «آزمایش موشک بالستیک توسط ایران، نقض آشکار قطعنامه 2231 شورای امنیت ملی است که ایران را از هر نوع فعالیت موشک‌های بالستیکی قادر به حمل کلاهک اتمی منع می‌کند».

علی اکبر ولایتی مشاور رهبر ایران در امور بین‌الملل گفته بود که این کشور به برنامه موشکی خود ادامه می‌دهد.

حسین دهقان وزیر دفاع ایران چهارشنبه با تایید انجام آزمایش موشکی توسط این کشور، گفت که این آزمایش، مغایرتی با توافق هسته‌ای و قطعنامه 2231 سازمان ملل متحد ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم