تیراندازی در یک مسجد در کانادا ۶ کشته و ۸ زخمی برجا گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته مقامات در تیراندازی افراد مسلح به یک مسجد در شهر کبک کانادا در هنگام نماز عشا در یکشنبه شب ۶ نفر کشته و ۸ نفر زخمی شدند. نخست وزیر کانادا حمله به این مسجد را «حمله‌ای تروریستی به مسلمانان» خواند.

به گزارش رویترز، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا گفت: «ما این حمله تروریستی به مسلمانان در این مرکز عبادی و مهاجرتی را محکوم می‌کنیم».

امام این مسجد یکشنبه به خبرنگاران گفت در اثر تیراندازی افراد مسلح به این مسجد ۶ نفر کشته شده‌اند. یک شاهد عینی به رویترز گفت سه مرد مسلح به سوی مسجد آتش گشودند در حالیکه حدود ۴۰ نفر در «مرکز فرهنگی-اسلامی شهر کبک» مشغول نماز بودند.

محمد یانجوی، امام مسجد کبک گفت: «چرا این عمل وحشیانه در این محل روی داده است؟».

پلیس کبک گفت این حادثه تلفاتی جانی داشته است، اما از تایید رقم کشته شدگان خودداری کرد. آنها ۲ نفر را دستگیر کرده‌اند، اما هنوز جزییات بیشتری از مظنونان منتشر نشده است.

یک شاهد عینی گفت پلیس داخل ساختمان ۳ طبقه مرکز اسلامی شده، اما پلیس حضور تیراندازان در داخل ساختمان را تایید نکرده است، اما اعلام کرده که اوضاع تحت کنترل و این محل تخلیه شده است.

این تیراندازی در زمانی روی می دهد که در پی لغو ورود شهروندان ۷ کشور مسلمان به آمریکا از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور در هفته گذشته، نخست وزیر کانادا اعلام کرد از ورود پناهندگان به این کشور استقبال می‌کند.

در پی تیرانداری به مسجد شهر کبک، پلیس در شهر نیویورک در آمریکا بر اقدام‌های حفاظتی خود از مساجد در این شهر افزود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size