ادامه تظاهرات در شهر‌های آمریکا علیه دستور مهاجرتی ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ده‌ها هزار نفر از مردم آمریکا روز یکشنبه در شهرها و فرودگاه‌های این کشور علیه دستور دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور برای منع ورود مسافران از ۷ کشور مسلمان دست به تظاهرات زدند.

شهرهای نیویورک، واشنگتن و بوستون روز یکشنبه شاهد دومین روز تظاهرات خودجوش مردم بودند. در روز شنبه تظاهرات در اطراف فرودگاه نیویورک، بعد از آنکه مقامات مهاجرتی این کشور اقدام به اجرای دستور توامپ کردند، آغاز شد.

بر اساس این دستور، مهاجران سوری از ورود به آمریکا منع شدند، و به مسافران کشورهای سوریه، ایران، عراق، لیبی، سودان، سومالی و یمن اجازه ورود به آمریکا داده نمی‌شود. بر اساس این دستور صدها نفر از مسافران این کشورها در فرودگاه‌های آمریکا بازداشت و دیپورت می‌شوند.

یکی از بزرگترین تظاهرات روز یکشنبه در پارک باتری، در منهتان جنوبی روی داد که در مجاورت مجسمه آزادی است. مجسمه آزادی در طول سالیان متمادی نماد خوش‌آمدگویی به مهاجرانی بوده است که وارد خاک آمریکا می‌شدند. در این تظاهرات ۱۰ هزار نفر شرکت کردند.

هزاران نفر هم در شهر واشنگتن و در نزدیکی کاخ سفید دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان فریاد می‌زدند: «نه تنفر، نه ترس، پناهندگان خوش آمدند».

ترامپ در بیانیه‌ای که روز یکشنبه منتشر شد، از دستور اجرایی خود دفاع کرد و گفت آمریکا، بعد از ۹۰ روز و پس از آنکه سیاست امنیتی خود را تنظیم کرد، برای تمامی کشورها روادید صادر خواهد کرد.

ترامپ گفت: «برخلاف ادعای رسانه‌ها، این دستور علیه مسلمانان نیست. این به دین مربوط نمی‌شود- این در باره تروریسم و حفظ امنیت کشور است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید