تویت نتانیاهو در تحسین دیوار ترامپ، روابط مکزیک و اسراییل را بحرانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت مکزیک روز شنبه از تویت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، در تحسین از دیوار مرزی ترامپ انتقاد کرد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا وعده داده است که در مرز این کشور با مکزیک دیواری برای جلوگیری از ورود مهاجران خواهد کشید.

نتانیاهو در اولین ساعات روز شنبه در تویتر نوشت: «رییس جمهور ترامپ درست می‌گوید. من یک دیوار در مرز جنوبی اسراییل می‌کشم. این جلوی مهاجران غیرقانونی را می‌گیرد. پیروزی بزرگ، فکر بزرگ».

تویت نتانیاهو با واکنش منفی دولت مکزیک و جامعه یهودیان این کشور روبرو شد.

وزارت خارجه مکزیک مراتب «تعجب بسیار و نارضایتی» خود را اعلام کرد و در تویتر نوشت: «مکزیک دوست اسراییل است، و انتظار برخورد دوستانه از نخست وزیر اسراییل دارد». در این تویت آمده است که همین چند روز پیش وزیر خارجه مکزیک در مراسم یادبود قربانیان هالوکاست شرکت کرد.

جامعه یهودیان مکزیک هم در بیانیه ای پیام نتانیاهو را رد کرد و حمایت خود را از مهاجران مکزیکی که در آمریکا زندگی می کنند اعلام کرد.

امانوئل نحشون، سخنگوی وزارت خارجه اسراییل گفت که تویت نتانیاهو در ارتباط با مسائل امنیتی اسراییل بوده و این کشور قصد اظهارنظر در باره روابط دو کشور آمریکا و مکزیک را نداشته است.

دولت مکزیک و دونالد ترامپ بر سر کشیدن یک دیوار مرزی بین دو کشور با یکدیگر اختلاف دارند. در جریان رقابت‌های انتخاباتی آمریکا، ترامپ وعده داد این دیوار را خواهد کشید و هزینه آن را دولت مکزیک خواهد پرداخت. اما دولت مکزیک گفته است که حاضر به پراخت هزینه ساخت این دیوار مرزی نیست.

انریکو بینانیتو، رییس جمهوری مکزیک روز پنجشنبه، پس از درگیری لفظی در تویتر با دونالد ترامپ بر سر ساخت این دیوار مرزی، سفر خود به آمریکا را لغو کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید