درخواست سازمان ملل متحد از ترامپ برای ادامه پذیرش پناهجویان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد وسازمان بین المللی مهاجرت، روز شنبه از دونالد ترامپ خواست تا پذیرش از پناهجویان آواره از ظلم و جنگ را ادامه دهد.

این دو نهاد بین المللی از ترامپ خواستند که برنامه اسکان مجدد در آمریکا را یکی از «مهمترین برنامه‌های جهان» توصیف کردند.

بیانیه مشترک کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و سازمان بین‌الملل مهاجرت در واکنش به تصمیم‌های جدید ترامپ برای ممنوع کردن ورود مهاجران و دستور ممنوع کردن شهروندان ایران وشش کشور مسلمان دیگر صادر کردند.

ترامپ گفته است که اجرای این دستور به هدف ممانعت از ورود تروریست ها به خاک آمریکا و جلوگیری از تکرار حملات تروریستی مشابه 11 سپتامبر در آمریکا انجام گرفته است.

کمیساریای عالی پناهندگان در بیانیه خود افزود:«جاهایی که دولت‌های مختلف برای اسکان مجدد پناهندگان بکار می گیرند بسیار مهم و ضروری هستند. کمیساریای پناهندگان امیدوتر است که ایالات متحده به نقش پیشتازانه و دیرینه خود در حمایت از پناهجویان آواره از مصیبت‌های جنگ، ظلم وستم ادامه دهد».

در بیانیه همچنین آمده است :«ایالات متحده به ایفای نقش رهبری قدرتمند و پیگیری سنت دیرینه حفاظت از کسانی که از جنگ و آزار و اذیت گریختند»، ادامه دهد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ادامه بیانیه افزود:«ما قویا معتقدیم که مهاجران و پناهجویان باید با برخورد برابری در قبال حفاظت و کمک روبرو شوند و فرصت‌هایی برای اسکان‌ مجدد، فارغ از دین، ملیت و نژاد دریافت کنند».

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در پایان بیانیه خود تاکید کرده که این آژانس برای ادامه گفت وگو با دولت آمریکا با هدف قانع کردن آن در پذیرش پناهجویان ادامه خواهد داد.

در دستور جدید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا که روز جمعه آن را امضا کرد برنامه اسکان‌ مجدد پناهجویان آمریکا به مدت 3 ماه به حالت تعلیق در آمدهاست .این قانون همچنین ورود شهروندان هفت کشور مسلمان از جمله ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید