ترامپ ورود شهروندان ایران و پنج کشور اسلامی دیگر را به آمریکا ممنوع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه 27 ژانویه 2017 با امضای دستوری برای «منع ورود تروریست‌های افراطی» به این کشور، ورود پناهجویان بخصوص پناهندگان سوریه به آمریکا را برای مدت 3 ماه معلق کرد.

ترامپ طی این فرمان همچنین ورود شهروندان ایران،عراق، لیبی، سومالی، یمن و سودان به آمریکا را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرده است.

این قانون حتی کسانی که پیشتر ویزای ورود به آمریکا را کسب کرده باشند را نیز شامل می شود.

دونالد ترامپ یک هفته پس از اینکه به طور رسمی پست ریاست جمهوری آمریکا را به عهده گرفت، طی مراسم سوگند ژنرال جیمز ماتیس به عنوان وزیر دفاع در پنتاگون در باره اجرای این دستور گفت:« تدابیر تازه‌ای را به اجرا گذاشتیم تا جلوی ورود تروریست‌های افراطی اسلامی به ایالات متحده گرفته شود. ما نمی خواهیم آنها اینجا باشند».

ترامپ از توصیف اجرای این دستور جدید به «تصمیمی بزرگ»، تاکید کرد ما نمی خواهیم با خطراتی و تهدیداتی در داخل آمریکا مواجه شویم که سربازان ایالات متحده در خارج از مرزهای این کشور با آنها تهدیدها در نبرد هستند.

ترامپ افزود:«ما تجربه تلخ حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 را هرگز فراموش نخواهیم کرد».

قانون منع ورود شهروندان ایران و شش کشور اسلامی دیگر از روز جمعه به اجرا گذاشته شده البته این قانون شامل هیئت های دیپلماسی که برای ورود به سازمان ملل متحد باید به آمریکا سفر کنند را شامل نمی شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید