تحقیقات علمی: مردان طاس موفق‌تر، باهوش‌تر و مردانه‌تر هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

چه چیز مشترکی بین جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون، کنت فریزیر، مدیر شرکت دارویی مرک، و استیو بالمر، مدیر اجرایی شرکت مایکروسافت وجود دارد؟ آنها همگی بسیار موفق‌اند، و همگی کچل هستند.

آیا تصادفی است؟ احتمالا نه. بر اساس تحقیق دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا، به باور مردم، مردان طاس اغلب مسلط‌ تر و موفق‌تر هستند.

آلبرت مانز، دانشمند آمریکایی که اتفاقا او هم طاس است، در سال ۲۰۱۲ تحقیقی را در مورد ۵۹ نفر انجام داد. او می خواست بداند مردم در مورد مردانی که سر خود را می‌تراشند چه فکر می کنند، و عکس‌هایی را به آنها نشان می داد.

آنها باید هر عکس را ۲ بار ببینند، یکبار مردی با موی کامل و یکبار همان مرد با سری تراشیده. شرکت کنندگان این تحقیق می گفتند که مردان گچل مسلط تر، بزرگتر و قوی‌تر هستند.

نکته جالب آنکه آنها باید کاملا بدون مو باشند. مردانی که قسمتی از سر آنها طاس است و یا مدل داده شده هستند، کمتر جذاب و قوی بنظر می رسند.

ست گادین، کارآفرین فن‌آوری‌های نوین، ۲۰ سال است که سر خود را می‌تراشد. او در مورد اینکه چرا مردان کچل مسلط‌ تر بنظر می‌رسند می‌گوید: «من نمی‌گویم هرکه سرش را می‌تراشد موفق است، اما معمولا صحبت از اینجا شروع می‌شود که چه کار جالبی کرده ای».

مردان طاس فقط توانمندتر نیستند، آنها به نظر باهوش تر هم می آیند. یک تحقیق جهانی که به وسیله یک روانشناس آلمانی به نام رونالد هنس، از دانشگاه سارلند انجام شد، ۲۰ هزار نفر مورد تحقیق قرار گرفتند. آنها می گفتند که مردان طاس معمولا پیرتر هستند و به نظر عاقل‌تر و باهوش تر نیز می‌آیند.

برای مدتی طولانی دانشمندان بر این باور بودند که مردان طاس از نظر قدرت جنسی هم توانمندتر هستند، زیرا از دست دادن مو با میزان هرمون تستسترون در ارتباط می باشد.

اما متاسفانه این موضوع کاملا صادق نیست. از دست دادن مو مستقیما در ارتباط با تستسترون نیست، بلکه بخاطر هرمون DHT است. DHT از مشتقات تستسترون می باشد، و پیاز مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اما دوستان عزیز کچل ما، روحیه خودتان را حفظ کنید: بسیاری از مردم هنوز بر این باورند که مردان طاس توانایی جنسی بیشتری دارند. نظریه‌ای که به وسیله مردانی همچون جیسون ستثام، بروس ویلیس و مایکل جردن تقویت می شود. و به این ترتیب شما با مرانگی خود در جای مطمئنی قرار می‌گیرید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید