وزیر خارجه اسبق آمریکا در واکنش به تصمیم ترامپ درباره پناهجویان: مسلمان می‌شوم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ برای متوقف کردن ورود پناهجویان از کشورهای عربی به آمریکا و همچنین متوقف کردن برنامه پذیرش پناهجویان سوری، مادلین آلبرایت وزیر اسبق امور خارجه آمریکا اعلام آمادگی کرد که به دین اسلام بگرود.

مادلین آلبرایت در توئیتی نوشت: من به عنوان یک مسیحی ارتدوکس رشد کردم و سپس به کلیسای اسقفی (پروتستان) پیوستم. پس مدتی دریافتم که خانواده‌ام از ریشه‌ای یهودی است و امروز برای همبستگی با پناهجویان حاضرم مسلمان شوم.

مادلین آلبرایت اولین زنی بود که به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا برگزیده شد، او پیش از این نیز با انتشار تصویر مجسمه آزادی آمریکا در توئیتر نوشت: آمریکا باید به روی همه گروه‌ها و ادیان باز باشد. او همچنین در این توئیت خود از هشتگ #RefugeesWelcome. استفاده کرد.

مادلین آلبرایت در سال 1937 در شهر پراگ پایتخت کشور چکسلواکی سابق که اینک به دو کشور چک و سلواکی تقسیم شده در خانواده‌ای اصالتاً یهودی به دنیا آمد. سه تن از خویشاوندان آلبرایت در هولوکاست جان خود را از دست داده‌اند.

آلبرایت تا کنون دو بار پناهجویی را تجربه کرده است. بار اول در سال 1939 و پیش از اشغال پراگ توسط ارتش آلمان نازی، او به همراه خانواده‌اش به لندن گریخت. بار دوم نیز در سال 1948 و پس از پیروزی انقلاب کمونیستی به ایالات متحده رفت. در زمان پیروزی انقلاب کمونیستی پدر آلبرایت کارمند سفارت چکسلواکی در بلگراد پایتخت یوگسلاوی سابق بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید