دوچرخه‌سوار بدشانس چینی 500 کیلومتر را در مسیر اشتباه رکاب زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که مردم چین با وسایل نقلیه مختلف سعی می‌کردند خود را به خانه رسانده و مراسم سال نو را در کنار خانواده بگذرانند، یک کارگر بدشانس که تصمیم گرفته بود با دوچرخه به خانه برود، پس از 30 روز دوچرخه سواری و طی کردن 500 کیلومتر فهمید مسیر را اشتباه رفته است.

به گزارش سایت "سایکلینگ ویکیلی"، یک کارگر مهاجر چینی که به مناسب سال نوی چینی قصد داشت با دوچرخه از شهر ریژاو به خانه‌اش در شهر چیچیهار در استان هیلونگ جیانگ برود، پس از 30 شبانه‌روز دوچرخه سواری و طی بیش از 500 کیلومتر متوجه شد به اشتباه و در جهت مخالف رکاب زده است. ریژاو در فاصله 1900 کیلومتری چیچیهار قرار دارد.

این کارگر بدشانس پس از آن متوجه این موضوع شد که پلیس استان آن‌هوئی او را در حال خواندن تابلوی یک بزرگراهی متوقف کرد که دوچرخه‌سواران اجازه دوچرخه‌سواری در آن را نداشتند. پس از روشن شدن اشتباه این کارگر بدشانس، نیروهای پلیس و کارگران ایستگاه عوارضی بزرگراه هزینه بلیط قطار او به چیچیهار را پرداختند.

او مسافرتش را از شهر ریژاو در استان شاندونگ در ماه دسامبر آغاز کرده بود. او اوضاع مالی نامناسبی داشت، در تمام این مدت در کافی‌نت‌ها می‌خوابید. با اینحال او مصمم بود که برای آغاز سال نوی چینی به خانه برود.

سال نوی چینی در حد فاصل 21 ژانویه تا 21 فوریه آغاز می‌شود. چینی‌های بودایی، در این روز از خوردن گوشت پرهیز می‌کنند. بودائیان بر این باورند که روشن کردن آتش و استفاده از کارد در روز اول سال نو، خوش یمن نیست؛ بنابراین معمولاً غذای این روز، از قبل پخته می‌شود. همچنین در این روز، چینی‌ها به دیدار و بازدید بزرگترهای خانواده می‌روند. رقص شیریکی از کهن‌ترین آیین‌های چینی است که در این روز انجام می‌پذیرد. برخی خانواده‌ها برای از بین بردن شرّ ارواح خبیثه، این گروه‌های عروسک گردان را به خانه دعوت می‌کنند تا با آهنگ‌ها و رقص‌های خاص، بدیمنی این روز را از بین ببرند. از دیگر آداب و رسوم این جشن، هدیه پاکت سرخ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید