اولین تریلیونر تاریخ چه کسی خواهد بود؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به نظر می‌رسد جهان در سال‌های آینده شاهد برآمدن اولین تریلیونر تاریخ بشریت خواهد بود. نخستین تریلیونر تاریخ کسی خواهد بود که بیش از هزار میلیارد دلار ثروت داشته باشد.

پیش‌بینی می‌شود، اولین کسی که بتواند هزار میلیارد دلار ثروت داشته باشد، یکی از هشت نفر اول فهرست ثروتمندترین افراد جهان باشد.

به گزارش سازمان بریتانیایی آکسفام، احتمالا بیل گیتس ثروتمند نیکوکار آمریکایی و موسس شرکت مایکروسافت اولین تریلیونر تاریخ باشد. آکسفام می‌گوید از سال 2009 تا کنون ثروت گیتس به شکل مستمر سالانه 11 درصد رشد داشته است. اگر این روند طی 25 سال آینده حفظ شود، بیل گیتس در سن 86 سالگی صاحب هزار میلیارد دلار خواهد شد. براساس آمارها هم‌اکنون بیل گیتس 61 ساله، بیش از 84 میلیارد دلار ثروت دارد.

آکسفام پیش از این فهرستی از هشت فرد ثروتمند جهان را اعلام کرده بود که هر کدامشان بیش از نیمی از جمعیت جهان ثروت دارند. بیل گیتس، مارک زوگربرگ، جف بزوس، امانیکو اورتگا، وارن بافت، کارلوس سلیم حلو، لری لیسون و مارک بلومبرگ هشت نفری هستند که مجموع ثروت هر کدامشان از مجموع دارایی‌های 3 میلیارد و 600 میلیون انسان دیگر، یعنی نصف جمعیت جهان بیشتر است.

بیل گیتس در سال 2009 و در حالی که 50 میلیارد دلار ثروت داشت، مایکروسافت را ترک کرد. این ثروتمند نیکوکار از آن زمان به مدیریت سازمان خیریه "بیل و ملیندا" که متعلق به او همسرش است، مشغول است. بیل گیتس تا کنون 27 میلیارد دلار از ثروت خود را صرف امور خیریه، از جمله مبارزه با بیماری‌ها، فقر و آموزش و پرورش کرده است.

برای تصور بزرگی عدد یک تریلیون دلار کافی است بدانیم که یک تریلیون (1.000.000.000.000)، یک عدد سیزده رقمی است، که 12 صفر دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید