اوکراین می گوید یک محموله نظامی عازم ایران را توقیف کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گارد مرزی اوکراین می گوید یک محموله نظامی از یک هواپیمای عازم ایران در فرودگاه بین‌المللی ژولیانی در پایتخت کیف کشف و ضبط کرده است.

خبرگزاری روسی اینترفکس روسیه امروز یکشنبه به نقل از منابع اوکراینی گزارش داد که نیروهای امنیتی فرودگاه ژولیانی از یک هواپیمای عازم ایران قطعات سامانه موشک‌های هدایت‌شونده ضد تانک از نوع «فاگوت» کشف کرده‌اند.

این خبر را یک سخنگوی گارد مرزی اوکراین در اختیار این خبرگزاری قرار داده است. هنوز مشخص نیست که هواپیمای حامل این محموله اسلحه وابسته به چه کشوری است.

گزارش، اینتر فاکس می گوید که مقامات هواپیما روز جمعه گذشته هنگام بازرسی محموله‌های هوایی عازم ایران در فرودگاه بین‌المللی ژولیانی شهر کیف، 17 جعبه حاوی محموله‌های بدون اسناد و مدارکی را پیدا کرده‌اند که در سفرنامه پرواز نیز به آنها اشاره نشده بود.

خدمه هواپیمای حامل این محموله هنگام بازجویی گفته اند که فکر می‌کردند در این جعبه‌ها قطعات تعمیر هواپیما قرار داده شده بود.

اینترفاکس افزود که نیروهای امنیتی اوکراین، محموله یافت‌شده را به خاطر نقض قوانین بین‌المللی نقل و انتقال کالا ضبط کرده و در اختیار دولت اوکراین قرار داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size