راهپیمایی گسترده فعالان ومدافعان حقوق زنان در واشینگتن علیه ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گروهی از فعالان دفاع از حقوق زنان در ایالات متحده برای برگزاری راهپیمایی گسترده در واشینگتن علیه ترامپ فراخوان داده‌اند.

تجمع زنان آمریکایی در واشینگتن و راهپیمایی آنان در اعتراض به ترامپ تنها یک روز پس از برگزاری مراسم تحلیف وی برای تصدی پست ریاست جمهوری آمریکا صورت می گیرد.

به گزارش رسانه های آمریکایی صدها نفر از مناطق مختلف آمریکا در حال حرکت به سوی پایتخت هستند تا به تجمع بزرگی که قرار است در اعتراض به سیاست‌های رئیس جمهوری جدید در جلوی کاخ سفید برگزار شود، ملحق شوند.

تظاهرات اعتراض آمیز علیه سیاست های ترامپ از واشینگتن پایتخت این کشور آغاز شد و اکنون به برخی پایتخت های دیگر کشورهای جهان مانند لندن و سیدنی گسترش یافته است.

رسانه‌های خبری آمریکا روز شنبه گزارش دادند که اعتراض به سیاست‌های ترامپ نه تنها در برخی شهرهای مانند ورجینیا و واشینگتن برگزار شده بلکه 20 شهر جهان، از جمله لندن و سیدنی نیز شاهد برگزار راهپیمایی مشابهی علیه ترامپ بودند.

زنان معترض آمریکایی می گویند ترامپ نه تنها حقوق زنان را رعایت نمی کند بلکه هیچ احترامی برای قائل نیست.

به گزارش صدای آمریکا، برگزارکنندگان راهپیمایی زنان در واشنگتن می‌گویند انتظار دارند چندصد هزار نفر در تظاهرات روز شنبه مقابل کنگره و مناطق مجاور آن شرکت کنند. به گفته مقامات واشنگتن، 1800 اتوبوس برای پارک کردن در خیابان‌های اطراف ثبت نام کرده‌اند؛ که این به معنای آن است که دست کم 100 هزار نفر با اتوبوس خواهند آمد.

پیام راهپیمایی واشنگتن این است که «صرف نظر از نژاد، قومیت، مذهب، مهاجرت، گرایشات جنسی، سن، وضعیت اقتصادی یا معلولیت،» حقوق زنان بخشی از حقوق انسان‌ها ست.

پایان دادن به اعمال خشونت علیه زن ها، و حفاظت از حقوق کارگران و کارمندان زن در راس خواسته های این گروه قرار دارد.

از سوی دیگر هواداران دونالد ترامپ با اعتراض به این راهپیمایی ها می گویند معترضان باید فرصت را به رئیس جمهور جدید بدهند و سپس علیه برنامه های سیاسی و اقتصادی او قضاوت کنند. ترامپ روز گذشته در پیام مراسم تحلیف خود گفت شعارش برای دولت جدید «نخست آمریکاست» . او به کمک‌هایی که آمریکا به برخی کشورها برای تقویت زیربنای اقتصادی آنها می کند انتقاد کرد و گفت آمریکایی ها بیشتر به این کمک ها نیاز دارند.

یکی از این زنان می‌گوید، اگرچه نمی تواند در راهپیمایی امروز در شهر واشنگتن شرکت کند، اما او و تعداد زیادی از همفکرانش در اقدام مشابهی یکی از شهرهای ایالت ویرجینیا شرکت خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید