خوشبینی والستریت در اولین روز ریاست جمهوری ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هنوز چند ساعت از ریاست جمهوری دونالد ترامپ نمی گذرد که مدیران ۵۰۰ شرکت شاخص S&P والستریت نسبت به وعده‌های او برای کاستن از مالیات‌ها، افزایش بودجه عمرانی، و کاستن از مقررات بازرگانی ابراز خوشبینی کرده اند.

به گزارش رویترز، در روزهای اخیر مدیران ارشد بانک مورگان استانلی، هواپیمایی دلتا و دیگر شرکت‌های عمده آمریکایی گفته اند که کاخ سفید ترامپ چشم اندازی روشن‌تر را ترسیم می کند.

جیمز گورمن، مدیر مورگان استانلی روز سه شنبه گفت: «در این روزهای اول سال ۲۰۱۷ دلایل بیشتری برای خوشبینی در مقایسه با ابتدای سال ۲۰۱۶ وجود دارد». او افزود که سود بانک در سه ماهه آخر سال ۲ برابر شده و عوامل دیگری همچون افزایش اعتماد مصرف کنندگان و وعده ترامپ به کاستن از مالیاتها از دیگر عوامل خوشبینی هستند.

از زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر ۲۰۱۶، شاخص سهام S&P500 بیش از ۶ درصد افزایش یافته که به معنی افزایش درآمد ۵۰۰ شرکت عمده آمریکاست. به گزارش رویترز این افزایش عمدتا بخاطر خوشبینی نسبت به سیاست‌های ترامپ در ایجاد رونق اقتصادی حاصل شده است. سرمایه‌گذاران امیدوارند که ترامپ مقرراتی که اوباما بعد از بحران اقتصادی ۲۰۰۸ به اجرا گذاشت را تعدیل کند.

اما با وجود این خوشبینی، صاحبان سرمایه در آمریکا هنوز تردیدهایی در مورد پیام‌های نه چندان روشن ترامپ در باره بیمه درمانی، مالیات‌ها و تجارت دارند.

در ۲ ماه اخیر ترامپ در رسانه های اجتماعی شرکت‌های چند ملیتی را مورد خطاب قرار داده و تهدید کرده است، شرکت‌هایی مانند فورد موتور، جنرال موتورز، بوئینگ، لاکهید مارتین. این باعث شده تا مدیران شرکت‌های بزرگ آشکارا هیچ مخالفتی با سیاست‌های ترامپ نکنند.

یک کارشناس بازار به رویترز گفت در شرایط حاضر بهترین سیاست برای مدیران شرکت‌های بزرگ برخوردی خوشبینانه همراه با احتیاط است تا آنها را از خطرات محفوظ نگه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید