تصویری.. لحظات خداحافظی اوباما با ریاست‌جمهوری آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا جمعه 20 ژانویه در حالی با ریاست جمهوری آمریکا خدا حافظی کرد که تاثیر این مساله بر او و همسرش میشل در لحظات آخر به خوبی دیده می‌شد.

پس از برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ به عنوان رئیس جهوری جدید آمریکا، اوباما که 8 سال رئیس جمهوری این کشور بود، به همراه همسرش، سوار هلیکوپتر ریاست جمهوری شدند در حالی که ترامپ و همسرش ملانیا ترامپ برای بدرقه آن‌ها حضور داشتند.

رئیس جمهوری سابق و همسرش به کالیفرنیا خواهند رفت تا در آن‌جا مرخصی خانوادگی خود را سپری کنند.

اوباما در آخرین اظهار نظر خود که در پایگاه نظامی اندروز واقع در حومه واشینگتن ایراد شد گفت: «دمکراسی ما در ساختمان‌ها یا کاخ‌ها نیست، بلکه شمایید».

اوباما (55 ساله) در حالی کاخ سفید را ترک کرد که برپایه نظرسنجی‌ها، محبوبیت از زمان رسیدن به قدرت در 8 سال پیش بیشتر است.

بدین ترتیب اوباما به فهرست روسای جمهوری می‌پیوندد که پس از پایان دوله ریاست جمهوری، محبوبیتشان از زمان انتخاب شدن بیشتر است.

نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد که محبوبیت اوباما میان مردم آمریکا هنگام ترک قدرت، 65 درصد است. این در حالی است که محبوبیت بیل کلینتون هنگام ترک قدرت در سال 2001، 66 درصد بود و محبوبیت رونالد ریگان هنگام ترک قدرت در سال 1989، 64 درصد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید