جنگنده‌های آمریکا 80 پیکارجوی داعش در لیبی را از پای در آوردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اشتون کارتر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد، در حملات هوایی آمریکا به پیکارجویان داعش در لیبی، 80 نفر از اعضای این گروه تروریستی که گمان می‌رفت قصد انجام عملیاتی در خاک اروپا را دارند، کشته شدند.

کارتر گفت: باید داعش را در هر نقطه‌ای که ظاهر شد، مورد هجوم قرار دهیم. به ویژه که حالا روشن شده است که برخی اعضای این سازمان در لیبی، در برنامه‌ریزی حملات داعش نقش دارند.

سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا نیز اعلام کرد: گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که حملات هوایی آمریکا دو اردوگاه داعش در جنوب غربی شهر سرت را منهدم کرده‌اند.

مسئولان آمریکایی گفته‌اند بمب‌افکن‌های بی-2 آمریکا، شامگاه چهارشنبه، با همکاری دولت آشتی ملی لیبی، اردوگاه‌های داعش در 45 کیلومتری جنوب غرب سرت را بمباران کرده‌اند.

یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود گفت: در حملات هوایی ده‌ها پیکارجوی داعش را کشته‌ شدند. از آنجا که تروریست‌ها قبل از بمباران شناسایی شده‌اند، هیچ شهروندی در این حملات کشته نشد.

از سوی دیگر، شورای ریاست دولت آشتی ملی از حملات هوایی مشترک لیبی و آمریکا در صبح روز پنج‌شنبه خبر داد. این حملات مقر نیروهای داعش در خارج از سرت را هدف قرار داده‌اند.

در بیانیه این شورا آمده است: با هماهنگی مشترک با دولت آمریکا و نیروهای آفریکوم، نقاط مختلف محل تجمع نیروهای داعش در مناطق صحرایی مجاور سرت بمباران شده و به شکل کامل ویران شد.

نیروهای آفریکوم ماه گذشته پایان عملیات هوایی خود را اعلام کرده بودند، با اینحال بیانیه شورای ریاست دولت آشتی ملی تاکید کرده است که نبرد آنها با تروریسم "با آزادسازی شهر سرت به پایان نمی‌رسد" و افزوده که در تلاش است تا " از حمایت‌های بین‌المللی برای مقابله با دشمن مشترک و تعقیب آنها در شرق و غرب و جنوب" استفاده کند.

فرماندهی عملیات " البينان المرصوص" زیر نظر شورای ریاست دولت آشتی ملی بارها اعلام کرد که عملیاتی بر ضد نیروهای داعش که به صحرا گریخته‌اند، انجام داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید