جزئیات برنامه‌های مراسم تحلیف ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آمادگی‌ها و تمرین‌ها برای جابه جای کاروان‌های هیات‌های شرکت کننده در مراسم تحلیف دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا در جریان است.

در همین راستا، دن مهاوی کارشناس مراسم انتقال قدرت در انستیتوی مطالعات کنگره و ریاست جمهوری آمریکا، به العربیه گفت: «قانون اساسی آمریکا تنها بر ادای سوگند توسط رئیس جمهوری تاکید دارد. تمام مراسم‌های دیگر در حقیقت نمایشی برای نشان دادن شکوه و سنت است».

مراسم با برگزاری نماز در کلیسای سنت جونز مجاور کاخ سفید آغاز می‌شود. پس از آن روسای جمهوری قدیم و جدید در دفتر رئیس جمهوری در کاخ سفید دیدار و گفت‌وگو می‌کنند. سپس مسافت 3 مایل را طی کرده و به ساختمان کنگره می‌روند تا رئیس جمهوری جدید در حضور رئیس دادگاه عالی، سوگند یاد کند که در پی آن رئیس جمهوری آمریکا می‌شود.

پس از آن رئیس جمهوری جدید نطق ریاست‌جمهوری خود را می‌خواند و پس از برگزاری ضیافت ناهار، رئیس جمهوری جدید به کاخ سفید باز می‌گردد.

یکی از مسائل جالب توجه این است که مراسم تحلیف جورج واشینگتن نخستین رئیس جمهوری آمریکا، در شهر واشینگتن، جایی که نهم نام او است،؛ برگزار نشد بلکه در پایتخت پیشین ایالات متحده یعنی شهر نیویورک برگزار شد. اما توماس جفرسون سنت پیاده روی از ساختمان کنگره به کاخ سفید را بنیان گذاشت.

شمار افرادی که در ماسم تحلیف روسای جمهوری آمریکا شرکت می‌کنند متفاوت است. حدود 300 هزار تن در اولین مراسم تحلیف جورج بوش پسر شرکت کردند. اما در سال 2009 در مراسم تحلیف باراک اوباما، حدود دو میلیون تن حضور یافتند. انتظار می‌رود شمار شرکت کنندگان در مراسم تحلیف ترامپ به حدود یک میلیون تن برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید